İstanbul için kar yağışı uyarısı! Gün verildi.. İstanbullular dikkat!

İstanbul için kar yağışı uyarısı! Gün verildi.. İstanbullular dikkat!

İstanbul için kar yağışı uyarısı! Gün verildi.. İstanbullular dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında İstanbul'un da olduğu 72 kent için sarı ve turuncu uyarıda bulundu. İstanbul'da yarın şiddetli yağışın yanı sıra fırtınanın hızının 110 kilometreyi bulacağı belirtilirken, megakente ilk kar yağışı için tarih verildi. Sıcaklıkların pek çok bölgede 6-10 derece birden düşeceğini kaydeden uzmanlar, Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalgasının İstanbul'a giriş yaptığını, ilk kar yağışının yarın şehrin yüksek kesimlerinde görülebileceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 72 kent için sarı ve turuncu uyarıda bulunurken, İstanbul'da sıcaklıkların düşmesiyle birlikte pazar sabah saatlerinde kar yağışının görülebileceği belirtildi.

ÜLKE GENELİNDE SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Türkiye yurt genelinde yağışlı havanın etkisine girerken, uyarılar da peş peşe gelmeye başladı. Yağışlarla birlikte sıcaklıklar da düşerken, İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verildi.

İSTANBUL PAZAR GÜNÜNE KARLA UYANABİLİR

Hava Forum yaptığı açıklamada, "Balkanlar'dan gelen soğuk hava an itibarıyla İstanbul'a giriş yaptı... Sıcaklıklar hızla düşüyor. Yarın (pazar) sabahı karayelle birlikte megakentte ilk kar tanelerini görebiliriz. Gelişmeleri takip ediyoruz..." ifadelerini kullandı.

haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.