IQ seviyeniz ne kadar yüksek? Bu resimdeki hatayı bulanların IQ seviyeleri 130'un üzerinde çıkıyor!

IQ seviyeniz ne kadar yüksek? Bu resimdeki hatayı bulanların IQ seviyeleri 130'un üzerinde çıkıyor!

Bu kahvaltı resmindeki hatalı detayı 11 saniye içerisinde bulanların IQ seviyeleri 130'un üzerinde olduğu ortaya çıktı. Bu bulmaca, zekanızı test etmek ve dikkatli olma becerinizi ölçmek için tasarlandı.

1-001.jpg

Görsel zeka oyunları, beyin egzersizleri yapmak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir. Bu oyunda, karmaşık gibi görünen bir resimdeki hatayı hızlıca tespit etmek gerekiyor. Yalnızca gerçekten dikkatli ve gözlem yeteneğine sahip olanlar bu görevi zaman sınırı içinde başarabiliyor.

Eğer zihinsel meydan okumaları seviyor ve zekanızı sınamak istiyorsanız, bu bulmacaya bir göz atmanızı öneririz. Belki de 11 saniye içinde hatayı bulup IQ seviyenizi test etme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bulmaca hakkında

Bir aile, kahvaltı masasında bir araya gelmiş. Adam, gazetesini okurken çayını yudumluyor. Yaşlı kadın, genç kadın, kız ve erkek çocuk ise kahvaltılarının tadını çıkarıyor. Bu huzurlu tabloya daldığınızda, gözlemlediğiniz detaylar arasında bir hata olduğunu fark edeceksiniz.

Bu tür görsel zeka oyunları, sadece eğlenceli olmanın ötesinde beyin egzersizi olarak da büyük önem taşır. Matematik veya genel bilgi gerektirmeyen bulmacalar, gözlem yeteneğimizi geliştirir ve yanal düşünme becerilerimizi sınar. Çözümü bulduğunuzda ise bu başarı, size harika bir duygu yaşatıyor

Kahvaltı masasındaki ailenin detaylarına göz atan birinin fark edebileceği hata, Adam’ın gazetesini okurken çayını yudumluyor olmasıdır. Aynı anda hem gazete okuyup hem de çay içmek pek mümkün olmasa gerek! Bu noktada, bulmacayı çözmek için dikkatli bir gözlem yapmak ve detaylara odaklanmak gerekmektedir.

Bulmaca sonucu

Birkaç dakikalık dikkatli incelemenin ardından, fotoğrafın asıl hatası belirleyebilirsiniz. Çocuğun çayını bıçakla karıştırması! Görüntü, başlangıçta göz önünde olmasına rağmen, hemen fark edilmeyebilecek kadar hızlı bir şekilde gerçekleşen bu detayı içeriyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.