Hızlı Tren Seferleri Tedbirlerle Başlıyor

Hızlı Tren Seferleri Tedbirlerle Başlıyor

Kamuajans.com – Koronavirüs tedbileri kapsamında geçtiğimiz aylarda seferleri durdurulan hızlı tren seferlerinin en geç bayramdan sonra tekrar başlayacağı açıklandı.

 10 Mart tarihinde ülkemizde görülmeye başlanan ve kısa sürede katlanarak büyüyen koronavirüs binlerce ölüme yüzbinlerce vakanın oluşmasına neden olmuştu. Alınan tedbirlerle 2 aylık sürecin sonunda düşüşe geçen vaka ve ölüm oranları normalleşme sürecininde başlamasına olana sağlamıştı.

Normalleşme sürecinin devam ettiği bu dönemde karantinaya alınan büyükşehirler ve Zonguldak ilinde tedbirlerin kapsamı yavaş yavaş gevşetilmeye başlandı. Öncelikle giriş çıkışları yasak olan şehirlerin bir kısmı için tedbirler kaldırılırken bir kaç gün öncede berberler ve avmler açılmıştı.

Asıl normalleşmenin atılacağı adım olan 1 Haziran ayına işaret eden yetkililer yeni normalimize 1 Haziran ayında başlayacağımız açıklandı. Normalleşme sürecinin önemli adımı hızlı tren seferleri olarak görülüyor.

TCDD seferlerinin başlanacağı 1 Haziran tarihinden itibaren uygulanacak tedbirlerde açıklandı.

- YHT’ler yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıyacak.

- Maskesiz yolcu trenlere alınmayacak. Yolcuların, maskeleriyle gelmesi gerekiyor.

- Yolcular, önceden bilet alacak. Yalnızca satın aldıkları koltuğa oturabilecek. Başka numaralı bir koltukta seyahat edemeyecek.

- Bilet fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok.

- Trenlerde dezenfektan bulundurulacak.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.