Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!

Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü-İstanbul tarafından önemli bir uyarı yapıldı. 20 Nisan 2020 tarihinde saat 11.40'da yapılan 0029 Uyarı numaralı uyarıyı İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi yaptı.

''Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!'' başlıklı uyarının geçerlilik periyodu 21 Nisan 2020 tarihinde saat 00.00'da başlayıp 24 Nisan 2020 tarihinde saat 00.00'da sona erecek.

Yapılan duyuruda ''Karadeniz üzerinden bölgemizi etkilemesi beklenen serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren azalacağı ve hafta boyunca bölgemizde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yarın (21.04.2020 Salı) Bölge genelinin (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

22 Nisan Çarşamba günü İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin öğle saatlerine kadar hafif sağanak yağışlı geçeceği, rüzgarın kuzeydoğudan kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

23.04.2020 Perşembe ve 24 Nisan Cuma günleri bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.'' denildi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.