Halkın İdam Talebi Gerçekleşecek Mi?

Halkın İdam Talebi Gerçekleşecek Mi?

KamuAjans.Com-Yaşanan darbe girişimi sonrası uzun süredir ülke gündemine gelen idam talebi halk tarafından Cumhurbaşkanı'ndan bir kez daha talep edildi.Yenikapıdaki büyük demokrasi miting meydanını dolduran milyonlarca kişi Cumhurbaşkanı'na hitaben idam taleplerini iletti.

 Ülkemizin kanayan yarası terörizm fetullahçı terör örgütünün darbe girişimi sonrası tekrar gündeme geldi.Pkk ile yıllardır mücadele içerisinde olan Türkiye 15 temmuz darbe girişimi gecesi 40 yıldır ülkemiz içerisine yuvalanmış olan fetö terör örgütüylede tanışmış oldu.Yaşanan bu darbe girişimi sonrası Türkiye terörizm ile mücadelede idam kararlarının etkili olacağını düşünen halk bu taleplerini Cumhurbaşkanı'na bir kez daha iletti.

Yaşanan bu gelişmelerin ışığında halkın bu talebine karşılık meclisi işaret eden Cumhurbaşkanı eğer Türkiye Büyük Millet Meclisinden böyle bir karar çıkarsa altına imzayı atacağını belirtti.

Darbe girişiminde bulunan fetö çetesinin yargılanmaları devam ederken henüz bir karar verilmemesi acaba idam kararının çıkması muhtemel mi? sorusunu akıllara getiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.