Devlet destekli prefabrik evlerde rekor satışlar! Hem uygun fiyata hem de birçok kapsamda daha rahat!

Devlet destekli prefabrik evlerde rekor satışlar! Hem uygun fiyata hem de birçok kapsamda daha rahat!

Devlet destekli prefabrik evlerde rekor satışlar gerçekleşiyor. Artan ekonomik krizle ev sahibi olmanın çok zor olduğu dönemde birçok açıdan karlı olan prefabrik evlere devlette destek verince ilgilisi çok oluyor.

Artan ekonomik krizle beraber ev fiyatları oldukça fahiş rakamlar ulaştı. Oldukça yükselen ev fiyatlarında vatandaşın ev sahibi olması da oldukça zorlaştı. Zorlaşan ev sahibi olma imkanları yeni yollar açılmasına olanak sağlarken bu yollar arasında prefabrik evler oldukça büyük ilgi gördü. Devlet desteğinin de olacağı duyurulan prefabrik evlerde satış rekorları kırılırken vatandaşlar prefabrik evlerle birçok yönden kar etmiş oluyorlar. İşte tüm detaylar…

Prefabrik evlere yoğun ilgi var!

Konut fiyatlarının oldukça yüksek rakamlara ulaşması vatandaşları prefabrik evlere yönlendirdi. Özellikle 6 Şubat depremlerinden sonra da ilgilisinin de arttığı prefabrik evler vatandaşlara yalnızca finansal anlamda değil birçok kapsamda da kolaylık sağlıyor. Genelde villa şeklinde ve müstakil olarak üretilen prefabrik evlerin kurulum kolaylığı zamandan tasarruf ettirirken yüksek dayanaklılığı ile de oldukça dikkat çekiyor.

Bununla beraber artan inşaat maliyetleri ile beraber TOKİ’nin de yeni projelerde bulunması zorlaşırken devletin prefabrik ev yapım ve kurumlarında vatandaşa destek olacağı haberi finansal olarak da kolaylıkla ev sahibi olmanın kapısını vatandaşlara açtı. Bunun üzerine konu ile ilgili araştırmalarda hız kazandı. Prefabrik evler ne kadar? Devlet ne kadar destekte bulunuyor? Merak edilirken açıklamalarda gecikmedi.

Prefabrik ev ücretleri

Prefabrik ev fiyatları genel olarak 150 bin TL ile 500 bin TL arasında sunduğu özelliklere, malzeme seçimine göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama 85 mt2 prefabrik ev fiyatı 250 bin TL’den alıcısı ile buluşurken bir de 20 bin TL kadar da evrak işlerinin ücreti oluyor.

Prefabrik evde devlet desteği ise belirtilen şartları kapsayan vatandaşlara 200 bin TL olarak veriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum