Cuma Namazları ve Vakit Namazlarına Coronavirüs Engeli

Cuma Namazları ve Vakit Namazlarına Coronavirüs Engeli

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 75718882-215.99-E.268074 sayılı Yeni Tip Koronavirüsle İlgili Alınacak Tedbirler-2 konulu ÇOK İVEDİ 16 Mart 2020 tarihli Genelge yayınlandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzalı Genelgede ''Son dönemde dünya genelinde görülen ''Yeni Koronavirüs''ün (COVID-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korumak ve etkilerini en aza indirmek için Bakanlığımızca alınan tedbirler kapsamında salgın hastalık riski sona erinceye kadar cami ve mescitlerde; vakit namazları cemaatle kılınmayacaktır. Cuma Namazları kılınmayacaktır. Camilerde ezanlar okunmaya devam edilecek, isteyen vatandaşlarımızın namazlarını münferiden eda edebilmeleri için görevlilerimiz nezaretinde camiler açık tutulacaktır. 16 Mart 2020 Pazartesi günü akşam ezanını müteakip görevlilerimiz tarafından ''Saygıdeğer halkımızın dikkatine' Salgın hastalık riski sona erinceye kadar camilerimizde cemaatle vakit namazları ve cuma namazları kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılınız.'' şeklinde duyuru yapılacaktır.

Söz konusu duyuru metni vatandaşlarımızın görebileceği şekilde camilerin girişlerine asılacaktır.'' denilmiştir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.