Camiler İbadete Ne Zaman İbadete Açılacak?

Camiler İbadete Ne Zaman İbadete Açılacak?

Kamuajans.com – Korona virüs ile mücadelede normalleşme aşamasına geçilen bugünlerde normalleşme adımı olarak alışveriş merkezleri ve berber, kuaförler hizmet vermeye tekrar başlamıştı.

Koronavirüs ile mücadelede başarılı grafik çizen Türkiye'de 2 aylık sürenin ardından vaka sayıları hızla azalmaya başladı. Bu kapsamda normalleşme sürecinin temellerini atmaya hazırlanan Sağlık Bakanlığı bilim kurulunun drektifleri doğrultusunda atılacak adımları sıralamaya koydu.

Normalleşme sürecinin ilk ayağı olan berber,kuaför ve avm'ler tekrar hizmet vermeye başlamıştı. Normalleşme sürecinin devamı için bugün ekranların karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilerde uygulanacak normalleşme tedbirlerinin detaylarını paylaştı. Yurtdışı uçak seferlerininde yakın tarihte açılacağını açıklayan Fahrettin Koca'ya yöneltilen camiler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı ise daha o sürece var düşüncesini akıllara getirdi.

Alışveriş Merkezlerinin açılmasının ardından bir kesim camilerinde avm'ler gibi tedbirler kapsamında açılması gerektiğini hatta randevu sistemiyle cemaat oluşturulabileceği fikrini ortaya atmıştı.

Bugün sorulan soruya Fahrettin Koca ''Camilerin ibadete açılması konusu bilim kurulu'nda gündeme gelmedi'' yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.