Bilim Kurulu Üyesi İyi ve Kötü Senaryoyu Açıkladı

Bilim Kurulu Üyesi İyi ve Kötü Senaryoyu Açıkladı

Kamuajans.com – Koronavirüs ile mücadelede 2 aylık süreyi geride bırakıyoruz. İlk zamanlar hızla artan vakalara rağmen son 10 günlük tabloda vaka ve ölüm oranlarının azalması koronavirüse karşı ülkemize gelmeden alınan önlemlerin karşılığı olarak görülüyor.

Çin'de ortaya çıktığı anda Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan koronavirüs bilim kurulu üyeleri ile mücadelede en ön safta duran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk vakanın ülkemizde görüldüğü 11 Mart tarihinden bugüne kadar sık sık canlı yayınlara katılarak mücadelede gelinen noktayı paylaşması hem moral hemde vatandaşlardaki panik havasının azalmasını sağlamıştı.

Sağlık Bakanı bir yana koronavirüs bilim kurulu üyesi Prof.Dr. Tevfik Özlü'de mücadelenin en ön safında olan sağlık çalışanlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Sık sık televizyon programları canlı yayınına katılan sosyal medya hesabından devamlı bilgilendirme yapan Tevfik Özlü dün yeni açıklamalarda bulundu. Havaların ısınmasıyla halkın tedbiri bırakmasından korkan Özlü vatandaşları uyaran açıklamalarda bulundu.

 Özlü, iyiden kötüye koronavirüs salgını senaryolarını şu sıralamayla verdi:

- Yaz gelince bitecek

- Mevsimsel hastalığa dönüşecek

- Aşı bulununcaya kadar dalgalar halinde devam edecek

- Aşı bulunmayacak, sürü bağışıklığı oluşuncaya kadar yayılacak

- Mutasyonlarla bağışıklıktan kurtulup, devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.