Berberler Pazar Günü Açık Olacak Mı?

Berberler Pazar Günü Açık Olacak Mı?

Kamuajans.com – Koronavirüs tedbirleri kapsamında normalleşme dönemine girdiğimiz bugünlerde açılışına en çok sevinilen sektörlerden biride berberler oldu. Kapalı olduğu dönemde vatandaşların mağdur olduğu berber ve kuaförlerin açılmasıyla vatandaşlar berber ve kuaförlere akın etti.

 Normalleşme sürecinde ilk açılan işyerleri arasında yer alan berber ve kuaförler vatandaşların yüzünü güldürdü. Kapatıldıkları dönemde traş makinalarının satış patlaması yaptığı gözlemlenirken şimdilerde berber ve kuaförlerde randevu telaşı sürüyor. Açıldıkları günden itibaren taleplere yetişemeyen berber ve kuaförler aldıkları %40'lık zam kararı ilede sevinmişti. 2 aylık zararı kısa sürede telafi eden berber ve kuaförler hergün onlarca müşteriye hizmet veriyor.

Berberler federasyonu anlaşmasına göre haftanın 6 günü çalışan pazar günü ise kapalı olan berberler açık oldukları takdirde kurallara uymadığı için cezai işlem uygulanıyordu. 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma izin günü olan pazar günü kapalı olan berberler bir başka mağduriyetin daha yaşanmasına sebebiyet veriyordu.

Son alınan karar ile pazar günleride açık olacak berberler 65 yaş ve üstü vatandaşlara hizmet vereceği açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.