Bayramın Kutlu Olsun Geleceğimiz

Bayramın Kutlu Olsun Geleceğimiz

Eğitimci Yazar Hasan Kılı.; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir yazı yazdı. Yazısında ''Bugün 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı... Ve TBMM’nin açılışının 100.yılı... Kutlu olsun...'' denildi.

Kurtuluş Savaşı, Millet Meclisi yönetiminde yapıldı, Cumhuriyet’i bu Meclis kurdu. Mustafa Kemal ATATÜRK, Küçük hanımlar küçük beyler...diyerek başlayıp  ' 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun diyerek tamamlarken dünyada ilk ve tek çocuk bayramını geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hediye etmiştir.

Bugün her şey çocuklarımız içindi. Devlet Başkanı, Milli Eğitim Bakanı, Valiler, Kaymakamlar koltuklarını çocuklara emanet ederlerdi çocuklarda kendi duygu ve düşüncelerine göre yetkililere talimat verir ve bilgiler alırlardı. Maalesef ki ülkemizi ve dünyayı etkisini altına alan COVİD-19 vüris nedeni ile kutlamalar buruk geçiyor. 23 nisanda evde olmamız geçen yıllarda olduğu gibi 23 nisan coşkulu kutlanmayacağı anlamına gelmiyor. Veliler ve çocuklar evlerini, balkonlarını okula cevirdiler ve bağımsızlığın simgesi olan bayramını en coşkulu şekildi kutlamak için.

Küçük hanımlar, küçük beyler... Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Mustafa Kemal ATATÜRK 

BAYRAMIN KUTLU OLSUN EVLAT!

Hasan KILIÇ                                                                                                                 

hasanfeke@gmail.com

Cumhuriyet Anaokulu  Seyhan/ADANA

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.