Başakşehir Belediyesi Siper Maske Üretmeye Başladı

Başakşehir Belediyesi Siper Maske Üretmeye Başladı

Kamuajans.com – Türkiye’nin ilk teknoloji ve inovasyon merkezi olan Başakşehir Belediyesi Living Lab’de, koronavirüsle mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları için, 3 boyutlu yazıcılar ile “yüz koruyucu siper maske” üretiliyor.

 Başakşehir Belediyesi, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede gecesini gündüzüne katarak görev yapan sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla harekete geçti. Sağlık çalışanlarının etkin olarak kullandığı yüz koruyucu siper maskeler, Başakşehir Living Lab’deki 3D yazıcılarla üretilmeye başlandı. Titizlikle üretilen yüz koruyucu siper maskeler, doktor ve hemşireler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının kullanması için sağlık kuruluşlarına teslim edilecek.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun da katılacağı tanıtım programımızda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih : 13 Nisan Pazartesi

Saat : 11.00

Adres : Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi

Başak Mahallesi 5.Etap 2.Kısım Abdülhamithan Caddesi No:5 / Başakşehir

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Fazıl Ergüt / Basın Danışmanı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.