Annelere müjde: Çalışmayan annelere yönelik aylık 3 bin 700 lira yardım ödemesi yapılacak.

Annelere müjde: Çalışmayan annelere yönelik aylık 3 bin 700 lira yardım ödemesi yapılacak.

Annelere müjde: Çalışmayan annelere yönelik aylık 3 bin 700 lira yardım ödemesi yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çalışmayan annelere yönelik bir destek paketi duyurdu. Yeni paketle, belirlenen başvuru koşullarını karşılayan annelere aylık 3 bin 700 liraya kadar yardım ödemesi yapılacak. Detaylar...

Bakanlık, dar gelirli aileleri hedefleyen bu yeni destek ödemesini hayata geçirdi. Bu özel yardım, çalışmayan veya eşini kaybetmiş anneleri kapsıyor. Başvurmak isteyen annelerin belirli kriterleri karşılaması gerekiyor ve bakanlık, bu ödemeleri hızlı bir şekilde gerçekleştireceğini taahhüt ediyor. Başvuru yapan annelerin aylık 2.059 TL ile 3.708 TL arasında bir ödeme alacakları belirtiliyor.

Kimler başvurabilir: Yardım paketinin şartları

Annelere sunulan bu 3.700 TL'lik destek ödemesinden yararlanmak için, annelerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve mavi kart sahibi olmamaları gerekmektedir. Ek olarak, başvuran annelerin 18 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye'de yaşaması gerekmektedir. Kiracılar, ihtiyaç sahibi olanlar, evde eğitim gören çocuklara sahip olanlar ve kronik hastalığı olan anneler de bu ödemeden yararlanabilecekler.

Nasıl başvuru yapılır?

Bu destek ödemesi, aynı zamanda ev hanımları destek ödemesi olarak da biliniyor. Destek almak isteyen annelerin yukarıda belirtilen kriterleri karşılamaları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurularını tamamlayan anneler, ihtiyaçları olduğu süre boyunca bu destekten faydalanabileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum