23 Nisan'da Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor?

23 Nisan'da Sokağa Çıkma Yasağı Mı Geliyor?

Kamuajans.com – Koronavirüs pandemisine karşı tüm dünya ülkelerinde farklı tedbirler uygulanıyor. Hastalığın ağır seyrettiği Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken bazı aralarında Türkiye'ninde bulunduğu bazı ülkeler bu yasakları kısmi olarak uygulamaktadır.

Koronavirüsün Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İspanya ve Fransa'dan daha hafif seyrettiği ülkemizde son verilere göre 2017 vatandaşımızı bugüne kada kaybettik. İlk bakışta bu sayı her ne kadar yüksek görünsede koronavirüsün Çin Halk Cumhuriyeti'nde görüldüğü anda tedbirleri alan Hükümet ve yetkililerin çabaları olumlu sonuç gösterdiği gözüküyor.

Koronavirüsü ciddiye almayan ülkelerin ağır bedeller ödediği gözlemlendiğinde yapılan çalışmanın başarılı olduğu aşikar son olarak haftasonları sokağa çıkma yasağı getirilsede vatandaşların beklediği uzun süreli sokağa çıkma yasağı henüz hayata geçirilmiş değil. Bilim Kurulu kararı ile alınan tedbir kararlarına bir yenisi ekleneceği söylentileri yayılmaya başladı.

.Yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlık ve Çocuk Bayramı öncesinde bilim kurulundan çıkacak karar doğrultusunda daha önceki yıllarda resmi tatil olarak geçirilen 23 Nisan'da 4 günlük sokağa çıkma yasağının getirilmesi bekleniyor. Kabine toplantısında gündeme getirilecek olan 23 Nisan kutlamalarına yönelik üç farklı formül ele alınacak. Toplantıda ilk olarak 23-24-25-26 Nisan’ı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi önerisi tartışılacak. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.