2021 Yılı Sağlık Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Son Gelişmeler! Sağlık Personeli Tercih Klavuzu!

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanları ve yayınlanan ilanların sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son alımların peşinden sağlık personellerini heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Dünyaya kırmızı alarm verdiren koronavirüs salgını sebebiyle Sağlık Bakanlığı boş pozisyonlara sözleşmeli sağlık personeli alımlarını arttırdı. Duyurusu yapılan, yayınlanan Sağlık Personeli ilanlarını, yeni gelişmeleri (güncel) haberimizde bulabilirsiniz...

Günlük İlanlar 25.02.2021, 16:23 25.02.2021, 16:23
2021 Yılı Sağlık Bakanlığı Yeni Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımları Son Gelişmeler! Sağlık Personeli Tercih Klavuzu!


Sağlık Bakanlığı personel alım ilanları yurt genelinde bir çok sağlık kadrosu için dönem dönem gerçekleştiriliyor. Tahsis edilen yeni sözleşmeli personel alımları, kamu için güncel memur alımı listesi: Hemşire, Sağlık Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Ebe, Fizyoterapist, Eczacı, Diyetisyen, Psikolog, Biyolog, Odyolog, Perfüzyonist, Terapist, Sağlık Fizikçisi ve diğer sağlık personeli kadroları için yayınlanan ilanlar son dönemde daha da hareketlendi ve artışa geçti.

2021 Sağlık Bakanlığı 16 bin personel istihdamı başvuru tarihleri, ÖSYM'nin yayımlayacağı KPSS tercih kılavuzuyla açıklığa kavuşacak, memur ihtiyacının artması ile birlikte Uzman doktor-ebe-sağlık memuru-hemşire, diyetisyen, sağlık teknisyeni gibi kadrolardan alım yapılacak olan 16 bin sağlık çalışanı alımı için başvuru süreci tercih kılavuzunda yer alan kadro dağılımına göre yapılacak. Sağlık mezunu adayların dört gözle beklediği 16 bin sağlık çalışanı alımı başvuru şartları da kılavuzda yerini alacak. Şu an gözler sağlık personeli alımı başvuru kılavuzunda. Sağlık Bakanlığı KPSS tercih kılavuzuyla ilgili ayrıntılar oldukça haberimiz içeriğinde yer alacak.

2021'de Sağlık Bakanlığı duyurularına binaen ihtiyaca göre yeni sağlık personeli alımları yapılacak. 2021 sağlık personeli alımı için henüz ilan yayınlamadı. Resmi kurumlardan personel alımlarına dair ilanlar yayınlandıkça, yeni gelişmeler oldukça haber içeriğimizden takip edebilirsiniz.

KPSS-2020/14 Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları AÇIKLANDI! Sonuçlar için tıklayınız!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada "Bakanlığımız; 7.000'i hemşire, 1.700'ü ebe ve 2.864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." açıklamasında bulunmuştu.

Adaylar tercihlerini, 1-7 Aralık tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapmışlardı.

KPSS-2020/14 GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlığımız sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin KPSS-2020/14 yerleştirme sonuçları 15.12.2020 tarihinde ÖSYM tarafından ilan edilmiştir. Bu kapsamda:

1- Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular Ek-3'de belirtilen ilgili komisyonlar tarafından alınacaktır.

2- Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

Ayrıca KPSS-2020/14 göreve başlama işlemleri için gerekli belgelerde talep edilen sigorta hizmet dökümünde kamu çalışanı olduğu anlaşılanlardan, 07.12.2019 tarihinden sonra kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalıştığı veya herhangi bir sebeple hizmet sözleşmesinin sona erdiği tespit edilenlerin; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 4üncü fıkrasında belirtilen istisnalardan yararlanabilecek durumda olanlar hariç, göreve başlatılmaması gerekmektedir.

3- Adayların göreve başlama işlemleri için, (Ek-1)'de belirtilen belgeleri hazırlayarak 05.01.2021 - 19.01.2021 tarihleri arasında ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmekteydi.

4 üncü ve 5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4- Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

5- Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

6- Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları ilgili komisyonlar tarafından, www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS-2020/14 Tercih Kılavuzundaki nitelik, şart ve kurallar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek-1)' de yer alan "Açıklama ve Uyarılar" dikkate alınarak tespit edilecektir.

7- Atanma şartlarını taşıdığı tespit edilenler, 5510 sayılı Kanunda belirtilen süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na gerekli bildirimler yapılmak suretiyle göreve başlatılacak, atanma şartlarını taşımayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı olarak bilgi verilecektir.

8- Atanma şartlarını taşıyanlar için, son göreve başlama tarihi 20.01.2021 Çarşamba günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır.

9- Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 20.03.2021 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

10- Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren beş iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

11- Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşme feshi taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç 20.03.2021 tarihinde göreve başlatılabilecektir.

12- Karantina altına alınması veya uçuş yasağı bulunan bir ülkede bulunması sebebiyle göreve başlayamayacak olanlar; durumlarını belgelendirmek suretiyle, 19.01.2021 tarihi mesai bitimine kadar yerleştikleri hizmet birimlerine yazılı olarak bilgi vermeleri kaydıyla en geç mazeretlerinin bitimini takip eden üç iş günü içinde göreve başlatılabilecektir.

13- Yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan veya başvuru yaptığı halde göreve başlamayanlar, yerleştirmeden doğan haklarını kaybedecektir.

EK:

1- Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler

2- Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form

3- Başvuru Komisyonları

4- Hizmet Dökümü Yardım Kılavuzu

Üniversitelere Yeni Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İlanlarını görmek için TIKLAYINIZ!

Yorumlar (35)
İşsiz... 4 hafta önce
Merhaba.Ben 7 senedir iş arıyorum.2 diplomam ve 2 sertifikam var.Sertifika ile işe alım oluyor diye sertifika aldım ama ben alınmadım Oysaki alanın diplomasınada sahiptim.Lisesi bile olmayanlar sertifika ile işe alındılar.Bu hak değil midir?Allah'a nasıl hesap verecekler.26 yaşındayım.Sağlık bölümü üzerine diplomalarım.Önlisans.Hakkımı helal etmiyorum.Madem sertifika iş görüyor bu kadar bölüm niye açılıyor.Allah'a havale ettim.Hakkım kalmaz yanınıza İnşaAllah...
Paramedik 2 ay önce
Önlisans sadece paramedik alsın diğer bölümler kapatılsın
Pervin 3 ay önce
Daha mezun değilim ama 80 aldım. Ve şimdiden o psikoloji beni mahvediyor. Ben tek değil benim gibi olan binlerce arkdaslarim var. Sayın bakanım sesimizi duyun . Bizi şimdiden yıpratıyorsunuz bizi şimdiden mahvediyorsunuz nedenn. Bizler 20 21 yaşında 50 60 yaşındaki insan psikolojisini yaşıyoruz iş sorununu düşünerek. Hepimiz ailemize yardımcı olabilmek ekonomiye katkıda bulunmak için kendimizi paraliyoruz ama yapılan muamele hiç hakkettigimiz bir şey değil. Sizden ricam her şey usulüne uygun olsun. Puanlar paramedikte 80e kadar düşürülmeli. Bizi görün bizi duyun. Sağlık hizmetlerimizi yararlı bir şekilde sunmak yararlı bir şekilde uygulamak tek hayalim o kadar çok istiyorum ki anlatamam.
Sağlıkçı 3 ay önce
Daha ortaöğretim sonucları açıklanmadan ortaöğretim mezunu alım yapacaklarsa 20 gün sonra aciklanicak olan yüksek puan alan öğrencilerin hakkına girmiş olcaksınız
ögrenci velisi 3 ay önce
Kızım saglik mesleklek lisesi mezunu 82 puanla hemşire olarak atanamadı neden üniversite mezunlarına kontenjanı 6000 açıp lise hemşirelerine 950 ila 1000 arası kontenjan veriyonuz günah degilmi bu çocuklar hemşire olarak mezun oldular
öğrenci velisi 3 ay önce
Çocuklarımız anadolu liselerine bile çok rahat gidebilecek çok iyi puanları aldığı halde is garantisi olur diye saglik mesleğe gonderdik.kac yıldır atanamadı. üniversiteye hazırlıkla ilgili derslerde okutulmadi sağlık meslekte ki üniversite kazanabilsin....madem üniversite mezunu alinacakti o zaman sağlık meslek liselerine ne gerek var ..
kapatın gitsin kardeşim.. Çocuklarımızın hayatıyla oynadınız resmen.. bari bunları atayarak hatanızı duzeltin sağlık meslekleri de kapatın.. üniversite olsun sadece..
öğrenci velisi 3 ay önce
Çocuklarımız anadolu liselerine bile çok rahat gidebilecek çok iyi puanları aldığı halde is garantisi olur diye saglik mesleğe gonderdik.kac yıldır atanamadı. üniversiteye hazırlıkla ilgili derslerde okutulmadi sağlık meslekte ki üniversite kazanabilsin....madem üniversite mezunu alinacakti o zaman sağlık meslek liselerine ne gerek var ..
kapatın gitsin kardeşim.. Çocuklarımızın hayatıyla oynadınız resmen.. bari bunları atayarak hatanızı duzeltin sağlık meslekleri de kapatın.. üniversite olsun sadece..
Sero 4 ay önce
Yazık.Bu önlisans kpss'ye giren insanlar boşuna mı girdi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 54
2. Beşiktaş 24 51
3. Fenerbahçe 25 51
4. Trabzonspor 25 48
5. Alanyaspor 25 42
6. Hatayspor 25 42
7. Gaziantep FK 25 39
8. Karagümrük 25 37
9. Antalyaspor 25 33
10. Göztepe 25 32
11. Sivasspor 24 31
12. Konyaspor 24 30
13. Malatyaspor 25 30
14. Kasımpaşa 25 29
15. Rizespor 25 27
16. Kayserispor 25 25
17. Erzurumspor 25 25
18. Başakşehir 25 24
19. Denizlispor 25 21
20. Ankaragücü 24 20
21. Gençlerbirliği 24 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 23 53
2. Samsunspor 23 49
3. İstanbulspor 23 43
4. Altınordu 23 41
5. Adana Demirspor 23 39
6. Ankara Keçiörengücü 23 38
7. Altay 23 38
8. Tuzlaspor 23 38
9. Bandırmaspor 23 31
10. Bursaspor 23 31
11. Ümraniye 23 31
12. Adanaspor 23 26
13. Menemen Belediyespor 23 26
14. Balıkesirspor 23 24
15. Boluspor 23 23
16. Akhisar Bld.Spor 23 19
17. Ankaraspor 23 14
18. Eskişehirspor 23 7
Takımlar O P
1. Man City 25 59
2. M. United 25 49
3. Leicester City 25 49
4. West Ham 25 45
5. Chelsea 25 43
6. Liverpool 25 40
7. Everton 24 40
8. Aston Villa 23 36
9. Tottenham 24 36
10. Leeds United 25 35
11. Arsenal 25 34
12. Wolverhampton 25 33
13. Crystal Palace 25 32
14. Southampton 25 30
15. Burnley 25 28
16. Brighton 25 26
17. Newcastle 25 25
18. Fulham 25 22
19. West Bromwich 25 14
20. Sheffield United 25 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 23 55
2. Real Madrid 24 52
3. Barcelona 24 50
4. Sevilla 23 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Villarreal 24 37
7. Real Betis 24 36
8. Levante 24 31
9. Granada 24 30
10. Athletic Bilbao 23 29
11. Celta de Vigo 24 29
12. Valencia 24 27
13. Osasuna 24 25
14. Cádiz 24 25
15. Getafe 24 24
16. Deportivo Alaves 24 22
17. Eibar 24 21
18. Real Valladolid 24 21
19. Elche 23 21
20. Huesca 24 19