2021 Yılı (Güncel) Zabıta Alımı İlanları! Zabıta Olma Koşulları Nelerdir? Zabıta Nasıl Olunur? Zabıta Maaşı 2021?

Zabıta memuru olmak isteyen vatandaşlar için İl ve ilçe belediyelerinde gerekli şartlar ve ilan edilen zabıta alım ilanlarını haberimizde bulabilirsiniz. İlgili belediyelerin sınırları içerisinde kanunla belirlenen emir ve yasaklar doğrultusunda çeşitli denetlemeler gerçekleştiren devlet memurlarına zabıta adı veriliyor, kamuajans olarak okurlarımıza zabıta memuru nasıl olunur? Zabıta memuru olma koşulları nelerdir? gibi cevapları haberimizde ayrıntıladık.

Günlük İlanlar 29.03.2021, 17:05 29.03.2021, 17:05

Belediye zabıta memuru alımı - Zabıta olmak için öncelikle devlet tarafından yapılan KPSS sınavına girmiş olmak ve en az 60 puan almış olmak gerekmektedir. Yayınlanan zabıta alım ilanlarında gerekli KPSS puanı ile ilgili değişiklikler olabilmektedir. Yoğun ilgi gören Zabıta alımı hakkında gelişmeler vatandaşların radarında. Biz de siz değerli okuyucalarımız için farklı belediyelerden yapılacak yeni zabıta alımlarına dair yayınlanan son dakika ilanları yayınlıyoruz.

Zabıta alım istihdamı sağlamak için belediyeler 2021 zabıta alımı ilanlarını dönem dönem ilana çıkarıyor. Aşamalı olarak ilerleyen alımlara, zabıta olmak isteyen adaylar başvuru yaparak başvurular sonucunda sözlü mülakata çağırılıyorlar. İlan edilen boş kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak önem arzederken, sözlü mülakattan yeterli puanı alanlar, KPSS puanı göz önünde bulundurularak, KPSS puan türü de hesaba katılarak zabıta memuru olarak istihdam ediliyor. Öte yandan zabıta maaşı 2021 de merak edilen konular arasında. Merakla araştırılan zabıta maaşı da haberimiz de...

2021 Zabıta Alım (Güncel) İlanları:

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ZABITA MEMURU VE İTFAİYE ERİ ALIM İLANI: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığının boş itfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için yapılacak başvururda KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. Erkek / Kadın adaylardan yapılacak itfaiye eri ve zabıta alımı için başvurular 24.05.2021 tarihinden 27.05.2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Başvurular için geri sayım başladı. İlan için TIKLAYINIZ.

Fatih Belediyesi 40 Zabıta Alım İlanı: Fatih Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Zabıta Memuru alınacaktır. Kadın/Erkek KPSSP3 75 puanı ile yapılaca zabıta alımı için başvurular 26.04.2021 gününden 30.04.2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.30-16.00 arasında) şahsen başvuruda bulunabilecek olup boy ve kilo ölçümü sonrası geçerli şartlara sahip adaylar istenilen belgeler ile birlikte müracaatlarını tamamlayabileceklerdir. Başvurular için son gün. İlan ayrıntıları için TIKLAYINIZ.

Üsküdar Belediye Zabıta Alım İlanı: Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. Üsküdar Belediye Zabıta Alımı başvuruları için 26.04.2021-30.04.2021 saat 17:00’ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında) Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 ÜSKÜDAR/İSTANBUL adresindeki Üsküdar Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne bağlı ÜSİM (Üsküdar İstihdam Merkezi)’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Başvurularda sona yaklaşıldı.  İlan için TIKLAYINIZ.

Şişli Belediyesi Zabıta Alımı 2021 İlanı: 2021 Şişli Belediye Başkanlığı bünyesinde İstİhdam edilmek üzere; Belediye zabıta Yönetmeliği hükümlerine KPSS puan türü KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla boş kadrolara zabıta memuru alımı yapılacaktır. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak, en az B sınıfi veya en az A2 Motosiklet ehliyetine sahip olmak kaydıyla kadın-erkek zabıta memuru alınacaktır. Adaylar başvuru belgelerini 19 Nisan 2021 - 07 Mayıs 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Merkez Mahallesi Dariilaceze Caddesi No. 8- 3438l Şişli/İstanbul adresinde bulunaıı Şişli Belediye Başkanlığı İnsaıı Kaynakları ve Eğitim Miidürlüğtine tesliın etmeleri gereknıektedir. İlan için TIKLAYINIZ

Tanoba Belediyesi Zabıta Alım İlanı 2021: Tanoba Belediye Başkanlığı bünyesinde, istihdam edilmek üzere; sınav ve Atama ile Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen münhal kadrolara açıktan atama yoluyla memur (zabıta ve V.H.K.İ) alınacaktır. Kadın-erkek en az 65 KPSS puan ile yapılacak alımlar için başvurular 26.04.2021 gününden 28.04.2021 günü mesai bitimine kadar sürdü. Başvuru sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. İlan için TIKLAYINIZ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 İtfaiye Eri Alım İlanı! Diyarbakır itfaiye eri başvuru sonuçları açıklandı. 75 itfaiye eri alımı için sıra sözlü ve uygulamalı sınava geldi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi itfaiye alımı parkur aşamaları, adımlarıda merak edilmekte. Diyarbakır İtfaiye alımı sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazananlar listesi, sözlü uygulamalı sınav adımları, parkur aşamaları için TIKLAYINIZ.

Yaylakent Belediyesi Zabıta memuru Alım İlanı: YaylakentBelediye Başkanlığı bünyesinde657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. Adaylar başvuru esnasında istenilen belgeler ile 14.04.2021–16.04.2021 tarihleri arasındaYaylakent Cumhuriyet Mahallesi Ankara Caddesi No:92 Orta/Çankırı adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. İlan için tıklayınız.

İpekyolu (Van) Belediyesi Zabıta Alım İlanı: İpekyolu Belediyesi 26 erkek 4 kadın toplamda 30 zabıta memuru alımı yapacak. Zabıta memuru alımı için başvuru yapmak isyen adaylar; 22.03.2021 ile 26.03.2021 tarihleri arasında başvurularını tamamladılar. Zabıta alım başvuru sonuç süreci devam etmekte. İlan için tıklayınız.

Pendik Belediyesi Zabıta Alım İlanı: KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. Adaylar başvuru belgelerini 08.03.2021-12.03.2021 tarihleri arasında saat 16:00’a kadar (mesai günlerinde saat 10:00-16:00 arasında) Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 Pendik/İstanbul Pendik Belediyesi Merkez Binası 1. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü adresine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sonucu henüz açıklanmadı. İlan için tıklayınız.

Bahçelievler Belediye Başkanlığı Zabıta Alımı: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine gore aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğerşartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacaktır. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 08.03.2021-12.03.2021 tarihleri arasında saat 16:00'a kadar (10:00-12:30 / 13:00-16:00 saatlerinde)Şirinevler Mahallesi Barbaros Cad. No:9 Bahçelievler/İSTANBUL adresindeki Bahçelievler Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. İlanın tümü için tıklayınız.

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Memur ve Zabıta Alımı: Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 08.03.2021 tarihinden 12.03.2021 Cuma gününe kadar (mesai saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir. Zabıta Memuru kadrosuna yapılacak başvurular için; adayların başvuru için gerekli belgelerle birlikte belirtilen adrese şahsen başvurması gerekmektedir. İlanın tümü için tıklayınız.

Pazar Belediye Başkanlığı Memur Alım İlanı (Zabıta Dahil): Başvurular 22-24 Şubat 2021 tarihleri arasında olacak. İlan için tıklayınız!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Alımı İlanı: Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için; 22/02/2021 - 26/02/2021 tarihleri arasında, http://www.konya.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Konevi Mahallesi, Millet Caddesi Konya Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası No:14 Meram/KONYA adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır. Tüm ilan için tıklayınız.

Zabıta Maaşı Ne Kadar 2021?

Zabıta maaşı, belediyelerde vazife alan zabıtaların ve personelin maaşları devlet tarafından ödenmektedir. Büyükşehir belediyeleri ve küçük beldelerde vazife alan kişilerin maaşları farklıdır. Ayrıca bekar, evli ve çocuklu olup olmaması da etkilemektedir. AGİ yardımı alan bir memur ile almayan memur arasında maaş farkı vardır.

Kıdem Yılı 25 ve Üstü, D/K'sı 1/4; Zabıta Memurunun 15 Ocak 2021 Net Maaşı 5.021 TL’dir.

Zabıta olma genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar.

25 yaşını doldurmamış olan adaylar.

Kamu haklarının hiçbirinden mahrum olmayan adaylar.

Yüz kızartıcı bir ceza almamış olan adaylar.

Yasa uyarınca herhangi bir durumdan dolayı hüküm giymemiş olan adaylar.

Erkek adaylar için askerlikle İlişkisi Bulunmayan adaylar.

En az lise mezunu olan adaylar.

Erkeklerde en az 1.75 m boyunca olmak Kadınlarda 1.67 Boyunda olan adaylar.

Boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. gibi şartlar aranmaktadır.

Zabıta olmak için asgari eğitim düzeyinin lise ve dengi olması yeterlidir. Zabıta olmak için KPSS’den alınması gereken puan alt sınırı her alım ilanında belirtiliyor

Yorumlar (10)
ichekromni 5 ay önce
bu ne ya yaş şartı 25 nedir? polislik bile 35'e çıkardı.. hele kadınlardaki boy 1,67 ne? manken mi seçiyonuz nedir ben anlamadım? saçma salak işleriniz var ya.
Seher 5 ay önce
Zabita yaş şartı 35 olmalı ve sosyoloji mevzunu niye almıyorsunuz her yerde önümüz kapali evimize ekmek götüremiyoruz.birileri duysun artık sesimizi
Hasan 7 ay önce
Aldanma cahilin kuru lafina
Kültürsüz insanın külü yalandir
Hükmetse dünyanın hertarafina
arzusu hedefi yolu yalandır
Aşık Veysel'in şiiri üstüne alinanlara yazmış
ABDULLAH 9 ay önce
ERDOĞANA OY VERMEYEN ZATEN VERMİYOR ATANLAR SADECE ŞOV YAPIYORSUNUZ. SİZİ BİLEMEZZ MİYİZ. YÖN SAPTIRIYOSUNUZ İŞTE İMAMAMOĞLU İSTANBULU NE YAPTI. ORTADA ALLAH SİZE AKIL ŞUUR VERSİN AKLINIZI İBLİS ESİR ALMIŞ
SORANA SOKAN 1 hafta önce
HASİKTİR ORDAN GAVAT İMAMOĞLUNU GÖRDÜK İSTANBULU NE HALE GETİRDİ İBLİSİN ESİR ALDIĞI KİŞİLER SİZLERSİNİZ AKLINIZIN TAVANINA SOKAYIM (CHP) DESTEKÇİLERİ MALLAR!!!
ömer 9 ay önce
iMAMOĞLU ZATEN OLMAMALIYDİ AMMA ALLAH ÖYLE DİLEDİ ŞU ANDA BAŞKAN KEŞKE OLMASAYDI İSTANBUL DARBE GİBİ EN AZ 25 SENE GERİ GİTTİ ALLAH HAYIRLISINI VERSİN AMİN.......TAYYİBE UZUN ÖMÜRLER VERSİN AMİN......
mahmut 6 ay önce
Allah aklını başına almayanlarla dün söylediğini buğün inkar edenlerin belasını tez zmanda verir inşAllah.
Oktay 9 ay önce
35 yaş sonrası insanlar ne iş olanaklari var ki yapacak el insaf sandıkta gorusuruz
Murat 10 ay önce
dalgamı geçiyorsunuz biz 35 yaş neden zabıta olamıyo derken 25 yaş diyorlar hayatımızı bitirdiniz sandıkta görüşeceğiz size asla oy yok bizim aileden..
Turk 7 ay önce
35 yaş genel sınır zaten bu yaşa kadar aklın nerdeydi derler adama sandıkta görüşecez demişsin görüşsen ne olacak iş mi veren gelecek sana hayır öyle bir beklentin varsa hiç bekleme çünkü ben ecevitide demireli de çilleri de iyi hatırlıyorum ve hiç umut yoktu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Hatayspor 33 50
7. Gaziantep FK 32 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 33 36
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23