Hava Durumu

YUMURTANIN SARISINDAN TEKNOLOJİK HIRSIZLIĞA…   BABA BU SAHTEKÂRLAR NEDEN HEP BİZİ BULUYOR?

Halit Refiğ’in yönettiği,1964 yılında çekilen, Cüneyt Arkın’ın da ilk oyunculuk filmi olan    ”Gurbet Kuşları” adlı filmde Kahramanmaraş’tan İstanbul’a gelen bir ailenin dramı anlatılır. Filmde baba, çocuklarına şöyle öğüt verir: “Burası İstanbul. Burada bir yumurta aldığın zaman bile içine bakacaksınız sarısı içinde mi?”

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2022 18:55
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2022 20:55
https://www.kamuajans.com/
YUMURTANIN SARISINDAN TEKNOLOJİK HIRSIZLIĞA…   BABA BU SAHTEKÂRLAR NEDEN HEP BİZİ BULUYOR?

1964 yılında İstanbul’un nüfusu 2.177.500 idi…

Oysa bir zamanlar, Avrupa Hristiyanları, Papa'nın kışkırtması ile bir araya gelip Osmanlı topraklarına saldırınca, Kanunî Sultan Süleyman Han, ordusu ile sefere çıkıp bir Hristiyan beldesinden geçerken askerler üzüm bağlarından kopardıkları üzüm salkımlarının yerine bir keseye koydukları paraları bağlamışlardı…

Oysa bir zamanlar, cübbesinin üzerinde yatıp uyuyan kediyi uyandırmamak için cüppesini kesip, namaza giden büyük zatlar vardı bu coğrafyada…

Camilerdeki muslukların, rögar kapaklarının, trafik levhalarının, hatta kadınların gözlerinin önünde adeta gözlerindeki sürmelerin bile çalındığı, banka kartlarımızın oturduğumuz yerden boşaltıldığı, cep telefonu dolandırıcılığının sıradan hale geldiği, her geçen gün paramızın pul olduğu bir ülkede yaşıyoruz artık.

İslami yaşam endeksi denilen doğruluk, dürüstlük, hak, hukuk, adalet, ehliyet, liyakat, başkasının malına çökmeme vs. sıralamasında bir tek İslam ülkesi Abu Dabi’nin olduğu, bu ülkenin de 59.sırada olduğu bir dünyada yaşıyoruz artık.

2021 yılının Kasım ayında sözde cep telefonum üzerinden PUBG (papci) oyun satın alındığı ve oynandığı gerekçesi ile PAYGURU firmasına 720 TL ödemem gerektiği konusunda cep telefonu operatörüm TURKCELL tarafından tarafıma fatura gönderildi. Benimle alakası olmaması ve böyle bir oyun satın almamama rağmen ve de bunu operatörüm TURKCELL ve cep telefonumun Apple Store uygulamasından ispatlamama rağmen; TURKCEL paranın ödenmemesi durumunda yasal yollarla, avukatlık ücreti ile beraber bu parayı tahsil edeceğini söyleyerek bu parayı tarafımdan aldı.

Hemen tüketici hakem heyetine durumu anlatan bir dilekçe ile başvurdum. Üç aylık bir incelemenin ardından tüketici hakem heyeti paranın tarafıma iadesine hükmetti.

Kararı hem tüketici hakem heyeti hem de şahsım, ilgili firmaya göndermesine rağmen; bu para şahsıma 2 yıl boyunca iade edilmedi.2 yıl boyunca belirli aralıklarla PAYGURU şirketine gerek telefonla gerek mail yolu ile ulaşarak evrakları da göndermeme rağmen para tarafıma iade edilmedi.

Dün, şirketin İstanbul Sarıyer’de bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa kampüsündeki adresine gittim. O da ne? Kapıdaki güvenlik içeri giremeyeceğimi, kendisinin görüşüp haber getireceğini söylemesin mi? Sabırla güvenlik personelinin gelmesini bekledim. Güvenlik personelinin eline,üzerinde PAYGURU firmasının mail adresini yazıp göndermesinler mi? Hemen polisi arayarak durumu anlatıp adrese gelmelerini sağladım.

SİZİ GİDİ İÇ ÇOCUĞU GELİŞMEMİŞ YETİŞKİN ÇOCUKLAR SİZİ..!

Rahmetli Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu: İç çocuğu gelişmemiş insanları yani yetişkin çocukları şöyle tarif eder.” Otoriteye sınırsız boyun eğen, otorite olmayınca son derece sorumsuz davranan kişilikler…”

Tıpkı kulağını kaşıyarak atanmayan öğretmenin yüzüne bakmayan, verdiği çiçeği almayan, ancak cumhurbaşkanın önünde el pençe divan durup, talimatla bıyık bırakan atanmış milli eğitim bakanımız gibi…

Neyse iki yıl boyunca parayı ödemeyen, kulağının üstüne yatan, sorumsuz davranan, adrese kadar gitmeme rağmen içeriye davet etmeyen, iç çocuğu gelişmemiş yetişkin çocuk şirket yetkilileri, polisle beraber beni karşılarında görünce hemen ayağa kalkıp içeri buyur ettiler. Utanmadan ve sıkılmadan hala tüketici hakem heyeti kararının ellerine ulaşmadığını yoksa parayı ödeyeceklerini söylediler. Tabi yalanlarını belgeleri ile ortaya koyunca parayı ödememekten başka çareleri kalmadı.

Daha önce de buna benzer birçok olaya şahit olan en küçük oğlum Berat: ”Baba bu sahtekârlar neden hep bizi buluyor?” diye sordu. Ben de kendisine; “sahtekârlar bizi bulmuyor biz sahtekârları bulup hakkımızı alıyoruz” demekten kendimi alamadım.

Sevgili dostlar, lütfen cep telefonu operatörünüzü arayarak telefonunuzun oyun servislerini kapattırın. Yoksa marketten yumurta bile alamayacak ve sarısının içinde olup olmadığına bile bakamayacak durumda olduğumuz şu günlerde bir de teknoloji hırsızları ile uğraşmayasınız…

17.11.2022

Ekrem Mustafa ÇAKIR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.