Hava Durumu

TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? İlçe ilçe TOKİ İstanbul Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri kura sonuçları

TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? İlçe ilçe TOKİ İstanbul Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri kura sonuçları sorgulama ekranı

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2023 14:13
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2023 14:13
https://www.kamuajans.com/
TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? İlçe ilçe TOKİ İstanbul Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri kura sonuçları

TOKİ İstanbul kura sonuçları 2023 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ülkemizde yaşanan deprem nedeniyle ertelenen sosyal konut hak sahibi belirleme kurası kaldığı yerden devam ediyor. Bu gelişme sonrası TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman yapılacak, kura sonuçları hangi tarihte açıklanacak soruları gündemdeki yerini aldı. Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri kura çekilişi sonuçları 2+1 3+1 isim listesi ilçe ilçe sorgulanmaya başlandı. Öte yandan Toplu Konut İdaresi, TOKİ İstanbul konut başvurusu kabul edilenler ve edilmeyenlerin isim listesini yayınladı. İşte, 2023 TOKİ İstanbul kura çekimi tarihleri takvimi ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

Deprem nedeniyle ertelenen kura çekilişleri yeniden başlarken TOKİ İstanbul kura sonuçları sorgulama işlemleri de hız kazandı. Tarihi proje kapsamında Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde inşa edilecek 50 bin konutun hak sahipleri canlı yayında ve noter huzurunda yapılacak kura ile belli olacak. Bu noktada "TOKİ İstanbul kuraları ne zaman çekilecek, kura çekimi sonuçları zaman açıklanacak?" sorularının yanıtları için gözler kurumdan gelecek son dakika açıklamasına çevrildi. Konu ile ilgili araştırmalar sürerken konut başvurusu kabul edilenler ve reddedilenler açıklandı. Peki, 2023 TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman yapılacak, kura tarihleri belli oldu mu? İşte, konu ile ilgili tüm detaylar…

2023 TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ TARİHLERİ TAKVİMİ AÇIKLANDI MI?

İlk Evim İlk İş Yerim adlı 250 bin sosyal konut hak sahibi belirleme kurası il il gerçekleştiriliyor.

İstanbul kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor. TOKİ İstanbul kura tarihleri ile ilgili resmi bir açıklama geldiğinde haberimizde yer verilecektir.

TOKİ ARNAVUTKÖY, BAŞAKŞEHİR, ESENLER, ÇATALCA, TUZLA, SİLİVRİ KURA ÇEKİLİŞİ TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında TOKİ İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Tuzla, Silivri ilçelerinde toplam 50.000 konut inşa edecek.

Ancak İstanbul TOKİ kura çekimi tarihleri henüz açıklanmadı. TOKİ İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri kura çekimi tarihleri takvimi yayınlandığında haberimizde yer verilecektir.

TOKİ İSTANBUL KONUT BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYENLERİN LİSTESİ YAYINDA!

TOKİ, resmi internet adresi üzerinden İstanbul konut başvurusu kabul edilmeyenlerin isim listesini yayınladı.

Böylece Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca ve Silivri ilçelerinde inşa edilecek konutlar için başvurusu kabul edilmeyenler belli oldu.

İstanbul Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde inşa edilecek konutlar için şehit ve gazi, emekli, engelli, genç ve diğer kategorilerde başvurusu kabul edilenler belli oldu.

Öte yandan Çatalca ve Silivri ilçelerinde yapılacak konutlar için başvurusu kabul edilenler ve edilmeyenler açıklandı.

Başvuruları olumlu değerlendirilen kişiler, TOKİ tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecek İstanbul konut kurasına katılmaya hak kazandı.

TOKİ KURALARI İÇİN FLAŞ AÇIKLAMA!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında gerçekleştirilen TOKİ kura çekilişleri durdurulmuştu.

7-14 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ kura çekilişlerinin deprem nedeniyle ertelendiği açıklanmıştı.

TOKİden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"250 Bin Sosyal Konut Kampanyası Kapsamında Hak Sahibi Belirleme Kura Töreni Yaşanan Doğal Afet Sebebiyle İleri Tarihe Ertelenmiştir. Kura Tarihi ve Saati İdaremizce Belirlenerek Web Sayfasında Yayınlanacaktır."

YENİ KURA TAKVİMİ PAYLAŞILDI!

İzmir, Afyonkarahisar, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağda gerçekleştirilecek kura çekilişlerinin yapılacağı yeni tarih belli oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kuraların kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu.

Bakan Kurumun konu ile ilgili açıklaması şöyle:

İlk Evim İlk İş Yerim projemizde arsa kuralarımız Ankara ile yeniden başladı. Çarşamba günü de konut kuralarımıza kaldığımız yerden, İzmir ve Afyon ile devam edeceğiz. TOKİmizle sosyal konutlarımızı da afet konutlarımızı da hızla tamamlayacağız!

8-14 MART 2023 TOKİ KURA TAKVİMİ

8-14 Mart İzmir 12.400 konut

8-9 Mart Afyonkarahisar 3.169 konut

11 Mart Edirne 1.363 konut

12 Mart Kırklareli 1.189 konut

13-14 Mart Tekirdağ 3.098 konut

Sabah.com

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.