Hava Durumu

Sosyal Hizmet Modellerinin Çeşitlendirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına İlişkin Soru Önergesi

27/4 Dönemi ve Yasama Yılı 7/47123 Esas Numaralı 16 Haziran 2021 tarihli Sosyal Hizmet Modellerinin Çeşitlendirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına İlişkin Soru Önergesi CHP Niğde Milletvekili ÖMER FETHİ GÜRER tarafından TBMM'ne sunuldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Sosyal Hizmet Modellerinin Çeşitlendirilmesi ve Yaygınlaştırılmasına İlişkin Soru Önergesi

Söz konusu soru önergesine ''aşağıdaki sorularımın Anayasa'nın 98 ve TBMM İçtüzüğü'nün 96 ve 99'uncu maddeleri uyarınca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.'' denilmiştir.

1- İnsan odaklı sosyal politikalar çerçevesinde, sosyal hizmet modellerinin çeşitlendirilmesi ve yaygınlaştırılması sağlanmış mıdır?

2- Engelli ve yaşlı hizmetlerine ilişkin standartların geliştirilmesi ve bu hizmetleri veren personelin niteliğinin ve niceliğinin artırılmasına yönelik çalışma yapılmış mıdır? Engelli ve yaşlı bakımı için eğitim alan personel sayısı kaçtır?

3- Sosyal hizmetlerin yaygınlaştırılarak daha etkin hale getirilmesi için yapılması planlanan çalışmalarınız nelerdir? 

4- Kırılgan kesimlere yönelik sosyal hizmet programlarının niteliği ve niceliğinin artırılması için uygulamayı ön gördüğünüz çalışmalarınız nelerdir?

5- Toplum temelli bakım hizmetleri kapsamında, gündüzlü bakım hizmetlerinin yaygınlaştırılmasında gelinen aşama nedir? Hizmet verecek merkez sayısı kaçtır ve bu iller hangileridir?

6- Gezici tarım işçilerinin sosyal hizmetlerden faydalanmalarının kolaylaştırılmasına yönelik uygulamadan yararlanan gezici tarım işçisi sayısı kaçtır?

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.