Hava Durumu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Aşı Yaptıracak Vatandaşları Uyarıyor

Aşıda öncelikli meslek gruplarının ve yaş sınırının arttığı günlerde günlük aşı sayısı da artarak devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımlarla günlük aşılama miktarı hakkında bilgiler verirken aşı için randevu alan vatandaşları uyardı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Aşı Yaptıracak Vatandaşları Uyarıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı paylaşımda "Her BIONTECH aşı flakonunda 6 KİŞİLİK, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 SAAT içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın." ifadelerini kullandı.

Günlük aşılama sayısını da açıklayan Koca, konuyla ilgili olarak :500 BİNİNCİ DOZ aşı az önce yapıldı! GÜNLÜK doz sayısında ileriki saatlerde yeni bir rekora ulaşacağız. Çalışanlarımız iş başında. Günlük kapasitemiz bu dozun 3 katından fazla. Saat 23.59. Son 24 saat içinde toplam 597.647 doz aşı yapıldı. Bu vakte kadar çalışan arkadaşlarımıza, aşı randevusunu aksatmayan vatandaşlarımıza binlerce teşekkür! Aşı, fedakârlık, planlama: Hepsi var, sorun yok!" açıklamalarında bulundu.

Sabah yaptığı paylaşımla bugünkü randevu sayısının 450 bin olduğunu söyleyen Koca, randevu alan vatandaşları aşı Olmaya çağırdı.

Bugün en az 450.000 kişinin önemli bir randevusu var.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) June 12, 2021

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.