Hava Durumu

Milletvekili adaylığı için istifa süreci sona erdi. İşte istifa eden memurlar (Güncel Liste)

Milletvekilliği için istifa süreci dün saat 17:00 da sona erdi. Seçim nedeniyle milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri arasında kimler var?

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2023 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2023 11:39
https://www.kamuajans.com/
Milletvekili adaylığı için istifa süreci sona erdi. İşte istifa eden memurlar (Güncel Liste)

- Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, 14 Mayıs 2023'te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde İYİ Parti'den aday olmak için görevinden istifa etti.

- Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, CHP’den Milletvekili adayı olmak için memurluktan istifa etti.

- Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan, memleketi Kocaeli'den milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

- Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için görevinden istifa etti.

- Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun yıllardır uzman doktor olarak görev yapan Süleyman Gök, görevinden istifa ederek CHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı oldu.

- Kocaeli Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji A.B.D Öğretim üyesi Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli, CHP'den aday olmak için, öğretim üyeliği görevinden Milletvekili adaylığı için istifa etti. 

- AK Parti Gaziantep Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke görevinden istifa etti. Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeçi ve Gaziantep  Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın da istifa etmesi bekleniyor.

- Adalet Bakanlığı’nda Hakim -Yüksek Müşavir olarak görev yapan Ayhan Cerebal  Ordu’dan milletvekili aday adayı olacak. Cürebal, bugün itibariyle istifa ettiğini ve AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

- Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tahir Emre Can, AK Parti’deki görevinden istifa ettiğin açıkladı.

- Burdur'da aday adaylığı için uzun süredir ismi geçen MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Burdur Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

- İBB'nin AKParti'li meclis üyesi ve Kızılay İstanbul İl Başkanı Kadem Ekşi, milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti

 - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) İzin ve Tahsisler Dairesi Başkan Yardımcısı Ali Sarı, 14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri için AK Parti’den Milletvekili Adayı olabilmek için görevinden istifa etti

- Tınaztepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fisun Şenuzun Aykar, milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı. Prof. Dr. Aykar CHP’den milletvekili aday adayı olacak

- Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan, görevinden istifa ederek AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olacak.

- Kocaeli Devlet Hastanesi Enfeksiyon Uzmanı Doç.Dr. Hasan Naz, görevinden istifa ederek  CHP’den milletvekili aday adayı olacak

- Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Amasya'dan milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

- Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici, AK Parti'den Nevşehir Milletvekili Aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

- Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Ak Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

- Hatay Valisi Rahmi Doğan, devlet büyüklerinin de müsaadelerile Sivas'tan Ak Parti'den aday adayı olmak için istifa ettiğini açıkladı.

- Cumhurbaşkanı İdari işler Başkanlığı Müşaviri Zeki Korkutata Bingöl'den Ak Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etti-

- Karaman Defterdarlığı görevine atanan ve o tarihten beri bu görevi yürüten Yüksel Ertekin Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

- Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdurrahman Karabudak, görevlerinden istifa ederek, AK Parti Ankara 2.Bölge Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru yaptı.

- Necmettin Erbakan Üniversitesi Cerrahi tıp bilimleri bölümü, Genel cerrahi Anabilim dalında görevli Prof. Dr. Mehmet Erikoğlu İyi Parti'den aday olmak için istifa etti.

- Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık Ak Parti’den Kahramanmaraş Milletvekilli olmak için istifa etti.

- Artvin’in Hopa Kaymakamlığı görevini bırakan Gürkan Üçüncü, AKParti Trabzon Milletvekilliği için aday adayı oldu.

- Akçaabat eski Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nda milletvekili aday Adaylığını açıkladı

- Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi görevinden istifa etti. MHP'den aday adayı olacak

- MHP Ortahisar Belediye Meclis Üyesi Abdurahman Kınalı görevinden istifa ederek, MHP Trabzon milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı.

- Cumhurbaşkanı İdari işler Başkanlığı Müşaviri Zeki Korkutata Bingöl'den milletvekili adayı olmak için istifa etti.

- MKE Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa eden Ali Keskinkılıç, memleketi Karabük'te AK Parti'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

- Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Talip Uzun, Kars'tan Ak Partiden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

- TİGEM Teftiş Kurulu Başkanı Hüseyin Duran Ak Parti'den Adıyaman'dan aday adayı olmak için istifa etti.

- Yalova Belediye Başkanlığı'ndan uzaklaştırılan Vefa Salman CHP milletvekili aday adaylığı için istifa etti

- Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti

- Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, milletvekili aday adayı olmak istifa etti. 

- Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Özel Kalem Müdürü Tuğgeneral Remzi Albasan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) görevinden emekliye ayrılarak AK Parti'den 28'inci dönem milletvekili aday adayı olabilmek için başvuruda bulundu.

- Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti

- Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz 14 Mayıs seçimlerinde milletvekilliği seçimleri öncesinde görevinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı.

- Kocaeli Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, milletvekili aday adalığı için Tıp Fakültesi Öğretim üyeliği görevinden istifa etti

- Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya bugün görevinden istifa etti.

- Uzm. Matematik Öğretmeni, TÜRKAV Konya Şube Başkanı Süleyman Nur, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Aday Adayı olmak için bulunduğu kamu görevinden istifa etti.

- SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürü Bayram Balban, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

- Körfez İlçe Hereke Sümer İlkokulu’nda Okul Müdürü olarak vazife yapan 28 yıllık eğitimci Suat Yazan; Adalet ve Kalkınma Partisi Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa ederek, adaylık başvurusunda bulunacak.

- Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, görevinden istifa ederek AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu

- Muğla’nın Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

- Kocaeli Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Müdürü Ali Paşa Naipoğlu, İYİ Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

- Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.

- Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fevzi RENÇBER, Adıyaman milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı
gazetememur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.