Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devleti ricali olarak camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yapımı tamamlanan Şehriban Hatun Camii ve Kur’an Kursu, bugün camide kılınan ilk Cuma namazının ardından açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devleti ricali olarak camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan camide ilk Cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı.

Cuma namazı öncesinde kurra hafızlar Kur’an-ı Kerim tilavet etti. Camide saf düzeni salgın tedbirlere uygun olarak düzenlendi.

Namazının ardından caminin avlusunda düzenlenen açılış programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, komşuları Tahsin Karademir'in annesinin adıyla inşa ettirdiği caminin tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

Karademir'in camiyi güzel bir mimariyle inşa ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

Bugün Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla ibadete açılan Üsküdar Şehriban Hatun Camii ve Kur’an Kursu milletimize hayırlı olsun. Cenâb-ı Hak, nice genç dimağların burada ibadet edebilmesini ve Kur'an'ın nuruyla ilim tahsil edebilmesini nasip eylesin. pic.twitter.com/4hcIcqApQU

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) June 11, 2021

"Bunu Kur'an Kursu'yla beraber yavrularımızın ve tüm komşularımızın, Müslümanların emrine amade kıldı. Allah kendilerinden razı olsun. Rabb'imizin de buyurduğu gibi 'Kim bu dünyada benim için bir mescit bina ederse, ben de cennette onlar için bir ev, bir beyt inşa ederim.' Rabb'imiz böyle buyuruyor ve şimdiden tabii bu hazırlıkları imkanı olanlar hep beraber yapmak durumundayız, yapıyoruz, yapacağız. Devleti ricali olarak bizler de tüm Müslümanların verdiği desteklerle ülkemizin dört bir yanında mescitlerimizi, camilerimizi inşa etmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Tabii bu yavrularımız için de bu mescitler, camiler adeta birer mektep, birer medrese olacak. Sözleri daha fazla uzatmadan Şehriban annemize ve geçmişlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Bunun yanında tüm imkanı olanları da böyle bir seferberliğin içerisinde olmaya davet ediyorum."

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş dua etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua etti.

Başkan Erbaş duasında şu niyazda bulundu:

“Ya Rabbelalemin bizleri camilerden uzak eyleme. Çocuklarımızı, gençlerimizi camilerde huzur bulan, camilerde büyüyen gençlerden, çocuklardan eyle Allah'ım. Ya Rabbel alemin şurada topladığımız gibi livâü’l-hamd isimli sancağı altında haşr-ü cem eyle Allah'ım. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eyle. Kalbimizden senin sevgini, habibin Muhammed Mustafa'nın sevgisini çıkarmak isteyen, özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin yolunu camilerden uzaklaştırmaya çalışan hainlere fırsat verme Allah'ım. Düşmanlara, şer güçlere fırsat verme. Ya Rabbelalemin şehitlerimizin ruhunu şad eyle. Bedir’den Çanakkale'ye, 15 Temmuz’dan günümüze kadar senin için, vatan ve millet için mücadele edip can veren şehitlerimizin ruhlarını şad eyle Allah’ım.”

Daha sonra Erdoğan, Şehriban Hatun Camii'nin tüm Burhaniye'ye ve Müslümanlara hayırlı olmasını dileyerek, beraberindekilerle kurdeleyi kesti.

Cami bünyesinde Kur’an kursunun yanı sıra, kütüphane, yurt alanı ve afet yönetim merkezi bulunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.