Hava Durumu

Aşçı Çırağı Eğitimi İçin Başvurular Başladı

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, WFP iş birliğinde yürütülen Sosyo Ekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik Programı (SES) aşçı çırağı eğitimi için başvurular 30 Haziran’a kadar sürecek.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Aşçı Çırağı Eğitimi İçin Başvurular Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı işbirliğinde Sosyo Ekonomik Güçlendirme ve Sürdürülebilirlik (SES) Programı, iş sahibi olmayan Türkiye vatandaşlarının ve ülkemizdeki mültecilerin yeterliklerini artırarak meslek sahibi olmalarını hedeflemektedir.

Program, katılımcılara gastronomi sektöründe istihdam edilebilirliği arttıracak beceriler kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile belirlenen Mesleki ve Teknik Liseler'de ve Sivas Halk Eğitimi Merkezinde 3 ay boyunca Aşçı Çırağı eğitimi verilecektir. Meslek edindirme kurslarından hemen sonra kafe, restoran veya otellerde 3 ay sürecek işbaşı eğitimi düzenlenecektir. Projenin süresi 3 ay Aşçı Çırağı Eğitimi ve 3 ay işbaşı eğitimi olmak üzere 6 aydır.

Projeye yalnızca 18-40 yaş arasındaki herhangi bir işte çalışmayan Türk vatandaşları ve geçici veya uluslararası koruma statüsüne sahip kadın ve erkek adaylar başvurabilir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2021'dir. Projenin Temmuz 2021'de başlaması planlanmaktadır.

Başvuru için TIKLAYINIZ

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.