Tüm öğretmenlere müjdeli haber! Ek ders ücretlerine artış çok yakında!

Tüm öğretmenlere müjdeli haber! Ek ders ücretlerine artış çok yakında!

Artan pahalılıkla geçim sıkıntısı büyüyen öğretmenlerin maaşlarına gelen zamlarında yetersiz kalması öğretmenlerin geçim sıkıntılarını arttırıyor. Bu kapsamda bir çözüm yolu arayan öğretmenlere çözüm Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi kampanyası ile geliyor.

Artan pahalılıkta maaşların hiçbir masrafa yetmemesi öğretmenleri de zor durumlara ve finansal güçlüklere itiyor. Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin bu minvalde gündeme gelmesi ve ek ders ücretlerinin arttırılma taleplerine Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi kampanyası ile destek oluyor. Son yapılan açıklamalara göre ise ek ders ücretlerinin ikiye katlanarak arttırılması kararına çok az kaldı. İşte tüm detaylar…

Öğretmenlerin ek ders ücretleri arttırılacak mı?

Geçim sıkıntıları büyüyen öğretmenler kendilerine ek bir gelir sağlayan ek ders ücretlerinin arttırılmasını talep ediyorlar. Bu talep doğrultusunda öğretmenlere destek olmak amacı ile yeni bir kampanya başlatan Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi öğretmen ek ders ücretlerinin ikiye katlanarak arttırılması gerektiğini savunuyor. Bu kapsamda da imza toplama kampanyasına hız kesmeden devam ediyor.

Ülke genelinde tüm eğitimcilerin, öğretmenlerin destek verdiği kampanya ile Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi ek ders ücret ödemelerinde kullanılan katsayıların düzenlendiği 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 176. maddesinde yer verilen ek ders ücret ödeme katsayılarının artırılmasını talep ettiğini dile getiriyor.

Artış ne kadar olmalı?

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi kampanyası ile desteklenen öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artışı ise Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından gündüz öğretimi için 140 olan ek ders ücret katsayısı, artık 280'e yükseltiliyor. Aynı şekilde, gece öğretimi için geçerli olan 150'lik katsayı, artık 300'e çıkarılıyor. Başlatılan imza kampanyasına tüm eğitimcilerin destek vermesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum