Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan hasar ödemesi! Hesaplara yatırılacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan hasar ödemesi! Hesaplara yatırılacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere düzenli olarak yaptığı destek ödemelerinin eylül ayına düşen son kısmını da bugün hesaplara yatırıyor. Çiftçiyi desteklemek için her adımı atan Tarım ve Orman Bakanlığı hasar ödemelerinin de hesaplara geçtiğini belirtti

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilerin üretimlerinin desteklenmesi ve daha kaliteli bir yaşam şartı içerisinde yaşamlarını sürdürmeleri için destek ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar ile eylül ayının son ödemesinin bugün hesaplara geçeceğini belirtmişti. Son yaptığı açıklamalarda ise çiftçilere müsterih olmalarını söyleyerek hasar ödemelerinin de hesaplara aktarıldığına dikkat çekti. İşte tüm detaylar…

Eylül ayı son ödemeleri hesaplara yatmaya başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda eylül ayının son destek ödemelerinin de 29 Eylül Cuma günü hesaplara aktarılacağını dile getirmişti. Hesaplara bugün aktarılacak olan ödemelerin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı hasar ödemelerinin de çiftçilerin hesaplarına yattığını belirtti.

Ödemelerin TC kimlik numaralarına göre hesaplara yatacağını açıklamalarında belirten Tarım ve Orman Bakanı açıklamalarında hasar ödemelerinin detaylarından bahsetti.

Hasar ödemeleri yapılacak!

1 Nisan ile 22 Eylül tarihleri arasında Bakanlık kayısı üreticilerine 1 milyar 60 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirdi. Afetzede kayısı üreticisine sağlanan desteklere dair sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı "İyi günde, kötü günde her daim yanınızdayız. Afetlerden zarar gören kayısı üreticilerimize 1 Nisan-22 Eylül tarihleri arasında 1 milyar 60 milyon lira hasar ödemesi gerçekleştirdik. Üreticilerimizin emeğine ve alın terine sahip çıkıyor, tarımsal üretimi sigorta altına alıyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum