En az 28 bin TL maaş ile personel alımları başlıyor!

En az 28 bin TL maaş ile personel alımları başlıyor!

İşsizlik oranlarının yine çok yüksek olduğu dönemlerden birinde yüksek maaşla iş arayanlara yeni fırsat kapısı THY’den geldi. Türk Hava Yolları yeni yılda yeni personeller alacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat yüksek maaşla iş arayanların imdadına yetişecek olan iş fırsatını duyurdu. Yayımlanan son ilan ile beraber Türk Hava Yolları bünyesine yeni kadın ve erkek eleman olarak kabin memuru alımlarının olacağını duyurdu. Kabin memuru için alım şartları neler? Kabin memurları ne kadar maaş alır? İşte detaylar...

Yeni yılda kabin memuru alımı başlıyor!

Yeni yılda yeni alımların olacağını belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, sosyal medya hesabı üzerinden 2024 yılında yeni kabin memuru alımlarının olacağına dikkat çekti. Kadın ve erkek olarak alınacak olan kabin memuru kadrosu için aranan şartlar ise;

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir

01/01/1983 ile 31/12/2003 tarihleri arasında doğmuş olmak

En az lise mezunu olmak

İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih nedenidir.)

Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Daha önce Türk Hava Yolları ve iştirakleri ile diğer işyerlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak olarak belirtildi.

Maaşları ne kadar?

Yeni sene için alımları yapılacak olan kabin memuru maaşları ise; başlangıç maaşı 28.000 TL olarak belirtiliyor. Zaman içerisinde görevde yükselen hostesler ortalama 35.000 TL maaş almaktadır. Türk Hava Yolları kabin memuru maaşları 2023 yılı Medeni durum, hizmet yılı tecrübe gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum