Bugün sağanak yağış ile sel felaketi yaşayan İstanbul’da okullar yarın tatil olacak mı?

Bugün sağanak yağış ile sel felaketi yaşayan İstanbul’da okullar yarın tatil olacak mı?

Bugün meteoroloji uzmanlarının belirttiği gibi İstanbul’da sağanak yağış etkisi ile yer yer bazı semtlerde sel ve taşkınlıklar yaşandı. Korkulu anlardan geriye ise merak edilen konu okulların yarın tatil olup olmayacağı oluyor.

Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre bugün İstanbul ve çevresi için sağanak yağış beklendiği belirtilmiş ve olası taşkınlıklara ve sel felaketine karşı önlemlerin alınması gerektiğine dair uyarılar yapılmıştı. Bugün İstanbul’da akşam saatlerinde yaşanan sağanak yağış etkisi ile hayat durdu. Oluşan sel felaketinde akıntı seviyesi araba boylarına kadar ulaştı. Vatandaşlar korku dolu anlar yaşarken olayın bitmesi üzerine okulların yarın devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. İşte tüm detaylar…

İstanbul için 5 gün sağanak yağış uyarısı

Yaz ayının oldukça yoğun sıcaklıklarla beraber özellikle İstanbul için kurak geçmesi yağmurlara hasret bıraktı. İstanbul için bu hasret dinerken meteoroloji uzmanları 5 gün boyunca İstanbul ve çevre illerinde sağanak yağışların devam edeceği bilgisini paylaştılar. Sağanak yağışlara karşı vatandaşların olası sel veya taşkınlıklara karşı önlem almaları uyarıları yapılırken bugün yaşanan sel felaketinden sonra okulların eğitime devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Arama motorlarında İstanbul’da yaşanan sel felaketinden sonra oldukça sık araştırılan okullarına tatil olup olmaması olurken konu ile ilgili herhangi bir açıklamanın olup olmadığı gündemde araştırılıyor.

Okullar tatil olacak mı?

İstanbul’da bugün yaşanan sel felaketinin ardından meteoroloji uzmanlarının sağanak yağışların 5 gün boyunca devam edeceği haberi öğrencileri tedirgin ederken velileri bu süreçte eğitimin devam edip etmeyeceğini araştırmasına sebep oldu.

İstanbul için okulların yarın tatil olması ile ilgili herhangi bir açıklaması bulunmazken okulların eğitime devam edeceği tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.