Bakan Işıkhan’dan asgari ücrete dair şok açıklama! Yılda iki kez zam geride kaldı!

Bakan Işıkhan’dan asgari ücrete dair şok açıklama! Yılda iki kez zam geride kaldı!

Asgari ücret tespit komisyonunun yılda iki defa toplanarak maaşlara zam kararı alması hakkında son açıklamalarında çarpıcı ifadelere yer veren Bakan Işıkhan asgari ücrete artık yılda bir defa zam yapılacağını dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı son açıklamada asgari ücrest tespit komisyonu ile çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Bununla beraber asgari ücret için bir defalık zam düşündüklerini ve Temmuz ayında toplanmalarına gerek kalmayacağını dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Fatih Portakal’dan duyulan iddia Bakan Işıkhan’ın açıklamaları ile gerçeğe dönüştü. İşte detaylar...

Bakan Işıkhan açıklamalarında asgari ücrete tek zam dedi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı son açıklamalarda tüm asgari ücretlileri ve maaşlıları ilgilendirecek ifadelere yer verdi. Açıklamalarında; "Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" ifadelerini kullanarak asgari ücret için artık tek zammın olacağına dikkat çekti.

Geçen seneki temmuz zammı ekstraydı!

Bununla beraber Bakan Işıkhan açıklamalarının devamında geçen sene temmuz ayında yapılan zammın ekstra olduğunu dile getirdi. Açıklamalarında ise; Asgari ücret görüşmelerinin aralık ayı içerisinde başlayacağını ifade eden Bakan Işıkhan, "31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz.

Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum