Güzel ülkemiz, Güzel Anadolu’muz, Güzel Trakya’mız 15 Temmuz Gecesi Vatan hainlerinin darbe girişimine maruz kaldı.   Elbette yüreği vatan aşkı ile, yüreği millet aşkı ile yanan eli öpülesi analarımız, bacılarımız, dedelerimiz, ninelerimiz, kardeşlerimiz en güzel cevabı verdiler.  Türkiye’mizde demokrasimize yapılacak operasyona ASLA İZİN YOK!

Mısır darbesinin arkasındaki kanlı eller ile Ülkemizdeki 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki ellerin aynı olduğunu düşünüyorum., Türkiye'nin İslam dünyasını himaye edici etkisi ve politikalarının başta FETÖ olmak üzere tüm karanlık odakları rahatsız ettiğini söyleyebiliriz.

 

Şayet darbe başarılı olsaydı (düşüncesi bile korkunç) İslam dünyası için karanlık ve kanlı bir dönem başlayacaktı. Türkiye için Suriyeleştirme süreci başlayacaktı. Bölge de birçok terörist gruplar cirit atacaktı. Maalesef ülkemiz uçurumun kenarına taşınmış olacaktı.

 Çok şükür ki Devletimiz, Milletimizin de desteği ile darbecilere Osmanlı Tokadı vurdu. Darbe girişimine rağmen ekonomi yönetiminde asla bir sorun olmamıştır. Kahraman Türk Milleti ekonomi konusunda da üzerine düşen görevi yapmıştır. Bürokrasi hiçbir şey olmamış gibi tam bir verimlilikle çalışmasına devam etmiştir. Bu ülkede Darbe dönemlerinin kapandığı, bu olayla tüm dünyaya gösterilmiştir.

"15 Temmuz'da Rabia ruhu yeniden canlandı. "Darbe karşıtlığının sembolü hala Rabia"  Halk Rabia işaretini her zaman çok sevmiş ve meydanlarda darbe karşıtlığının sembolü olarak da kullanmıştır.

Fetö denen terör örgütü ile devletimiz amansız mücadele başlatmıştır. Bu konuda herkesin devletimize tam destek olması gerekir.  Paralel yapı ile tüm kurumların üzerine düşeni eksiksiz yapması şarttır. Bu süreçte herkesin devletimize tam olarak güvenip destek vermesi gerekir. Zira bizim bilmediğimiz birçok bilgiyi devletimizin bildiğini de düşünmemiz gerekir.  Rabbim devletimize zeval vermesin. Rabbim darbecilere fırsat vermesin.

Gün birlik günüdür.  Gün kardeşlik ve dayanışma günüdür.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Kalın sağlıcakla.

 

 e-posta: [email protected]            
Mustafa YILDIRIM