Kamuajans.com - Gümrük ve Ticaret Bakanlığına personel alımı için gerçekleştirilen sınava giren adayların güvenlik soruşturmalarının tamamlanmadığı, bu nedenle sonuçların açıklanamadığı belirtildi.

Merkez Bankası anketine göre memur maaş farkı ne kadar olacak? Merkez Bankası anketine göre memur maaş farkı ne kadar olacak?
İşte Bakanlığın haberimiz üzerine yaptığı açıklama

Bakanlığımızda açık bulunan 763 kadro için 17 Ekim 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlanmış, 21-31 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurular alınmış, sözlü sınava katılmaya hak kazanan 2291 adayın listesi 21 Kasım 2016 tarihinde Bakanlığımız web sayfasında ilan edilmiştir. Sözlü sınavlar 12 Aralık 2016-04 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

676 sayılı KHK ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yapılan değişiklikle, Devlet memurluğuna alınma şartlarına "Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak." hükmü eklenmiştir.

Sınava katılan adayların güvenlik soruşturmaları sonuçlanmadığından sınav sonuçları açıklanamamıştır. Söz konusu sonuçların Bakanlığımıza intikal etmesini müteakip sınav sonuçları ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur