Koronavirüsle aynı belirtilerle ortaya çıkan grip için aşı yaptırmak isteyen ve en azından gripten korunarak olası koronavirüs hastalığının etkisini en aza indirmek isteyenler için grip aşıları başvuru gerektirmeden otomatik olarak kendi e-nabız sistemlerine işleniyor. Şimdilik sadece 1. öncelikli olanlar için grip aşısı sistemde gözüküyor.

Tarihte Bugün 6 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler Tarihte Bugün 6 Aralık. Bugün Olan Olaylar, Doğan ve Ölen Ünlüler
Kış aylarının yaklaşması ve havaların soğumaya başlamasıyla, korona virüs tehditinin yanında benzer semptomlara neden olan grip hastalığına karşı aşı ile konrunmak isteyen vatandaşlar konuyla ilgili detayları merak ediyor. Korona virüs pandemisinden dolayı grip aşısına olan talep artmış durumda! Peki E-Nabız grip aşısı sorgulaması nasıl yapılıyor? Grip aşısı için başvuru gerekiyor mu?

Grip aşıları Türkiye’ye sınırlı sayıda geldi. Aşılarının sınırlı sayıda olması nedeniyle, grip aşısı öncelikle Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği risk grubundakilere yapılacak. Sağlık Bakanlığı bu gelişmeyle beraber grip aşısında öncelik verilecek olan kişileri duyurdu. Kronik hastalar, 65 yaş üstü ve organ nakli olan kişilere grip aşısında öncelik tanınacak. Aşı fiyatı ise değişmeyerek 72,64 lira olarak belirlendi.

Grip Aşısı Başvurusu Gerekiyor Mu? E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama Ekranı! Grip Aşısı 1. Öncelikli Kişiler Kimler?

Grip Aşısı Başvurusu Gerekiyor Mu?

E-Nabız sistemini açtıktan sonra T.C kimlik numaranız ve şifrenizle birlikte giriş yaptıktan sonra İnfluenza (Mevsimsel Grip) Bilgilendirme bilgisiyle karşılaşacaksınız. Eğer grip aşısı yaptırmak için öncelikli değilseniz; "İnfluenza açısından 1. öncelikli yüksek risk grubunda değilsiniz. Durumunuz ileride yeniden değerlendirilecektir." uyarısı sizi karşılayacak. Eğer öncelikli gruptaysanız yine benzer bir şekilde bu durum e-nabız sisteminde size bildirilecek.

İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

E-NABIZ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ.