Gözler, dünyayı görmemizi sağlayan en önemli organımızdır. Her organ gibi gözlerde de oluşan sorunlar sandığımızdan daha önemli olabilir. Göz sağlığımız bozulmadan gözlerimizi korumanın yollarını açıklıyoruz.

Bir çift göz üzerine şarkılar söylendi, şiirler ve yazılar yazıldı. Dolayısıyla gözlerin önemi tartışılmaz. Dünyayı görmemizi sağlayan gözlerimizi korumak için elimizden geleni yapmalıyız.

Şifa Veren Dualar - Hangi Sure Hangi Hastalığa İyi Gelir? Şifa Veren Dualar - Hangi Sure Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Gözler kalbin aynası olduğu kadar vücudun da aynasıdır. Dünyayı görmemizi sağlayan gözlerde sorun oluştuğunda dünyamız kararır. Dünyamız kararmadan önce gözlerimiz için önceden alınması gereken bazı önlemler vardır.

Göz muayenesinin ihmal edilmemesi, doğru gözlük seçimi, gözyaşı fonksiyonlarının ölçümü, ekran mesafesinin korunması, ortamında doğru aydınlatılması, bilgisayar başındayken yarım saatte bir mola verilmesi, gözlerin bilinçli olarak kırpılması yine göz sağlığı için son derece önemlidir.

Dünyayı görmemizi sağlayan gözler; yaşam boyunca iyi yada kötü ne varsa görür. Varlığı dünyaya bedel yokluğu ise zor bir durum olan gözlerimizin kıymetini bilmeliyiz ve korumak için elimizden geleni yapmalıyız.

Gözler, insan vücudunda en önemli organlardan biridir. Dünyayı görmemizi sağlayan gözlerde sorun oluştuğunda sanki canımızdan bir parça kopmuş gibi hissederiz. İşte göz sağlığımızı korumak için yapılması gerekenler:

İnsan yaratılışı itibariyle tüm canlıların en üstünüdür. En önemli özelliği diğer canlılara göre konuşmak olan insanoğlu bunun haricinde 5 duyu organı ile hayatı yaşamaktadır.

İnsanın 5 duyu organından biri olan ve diğer organlara göre büyümeyen ve değişmeyen tek organımız olan gözlerimiz bizlere bahşedilmiş en büyük nimet dünyanın tüm güzelliklerini görebilmimizi sağlayan gözlerimiz belkiden en fazla korumamız gereken organımızdır. Yapısı gereği hassas olan gözlerimiz çok kolay rahatsızlanmıyor olsada korunmadığı takdirde çok sorunu yaşatmaktadır.

Gözlerimizi korumadığımızda göz bozulmaları, kaymalar hatta kör olma riskiyle karşı karşıya gelebiliriz. Konforlu yaşamın en önemli şartı olan göz sağlığını etkileyen faktörleri araştırdık.

1. Sigara Kullanımı

2. Televizyon, bilgisayar ve telefon

3. Yanlış gözlük kullanımı

4. Uykusuz kalmak

5. Kötü ve yanlış beslenme

6. Hijyenin önemi

7. Düzenli doktor kontrolü yaptırmamak

8. Lazer operasyonlarında kullanılan ilaçlar