İstanbul Esenler'deki tarikat yurdunda çekilen görüntüler gündeme bomba gibi düştü

İstanbul'da bir tarikata ait olduğu belirtilen yurdun güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler şoke etti. Bir şahsın 7 çocuğa şiddet uyguladığı görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

İstanbul Esenler'de bir tarikata ait olduğu belirlenen erkek öğrenci yurdunun güvenlik kamerası görüntüleri yayınlandı.

Görüntülerde, yaşı büyük bir yurt görevlisinin (Eğitimci) küçük çocuklara şiddet uyguladığı görüldü.

Bir masa etrafında oturan çocukların başına yumruk ve tokatlarla vurulduğu dikkat çekerken görüntülerin Esenyurt'un Atışalanı semtinde bulunan bir tarikat yurduna ait olduğu ortaya çıktı. 

Küçük çocuklara yumruk ve tokatlarla saldıran öğretmenin yurtta çalıştığı öğrenilirken, şiddete uğrayan çocuklardan birinin kamera görüntülerini elde edip, ailesine göndermesiyle skandal patlak verdi. 

AİLELERDEN BİRİ TEPKİLİ: OĞLUM GECELERİ ÇIĞLIKLARLA KALKIYOR
Konuyla ilgili olarak Show Ana Haber'in ulaştığı bir çocuğun velisi "Benim çocuğum geceleri çığlıklarla uyanıyor" diyerek yurttan şikayetçi olduklarını açıkladı.

REVİRDE KAMERA YOK DİYE ORADA DÖVÜYORLARDI
Velinin anlattıkları ise vahşetin boyutlarını ortaya çıkardı. Yurtta kalan çocuklara uygulanan şiddetin kameralara yansımaması için eğitimcilerin, kameranın bulunmadığı revir bölümüne götürüp çocukları darp ettiği belirtildi.

Gözden kaçırmayın

Bakan Özer : Görevden alırkende verirkende kimseye soracak değilim; bu benim stilim alırımda veririm de Bakan Özer : Görevden alırkende verirkende kimseye soracak değilim; bu benim stilim alırımda veririm de

Kameralara yansıyan şiddet olayının ise Berat kandili gecesinde bir öğrencinin gülmesi üzerine yaşandığı bildirildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Görüntülerin sosyal medyada büyük tepki çekmesi üzerine İstanbul Valiliği'nden yazılı bir açıklama geldi. Valilik'ten yapılan açıklamada tarikat yurdu hakkına idari soruşturma başlatıldığı, şiddet uygulayan eğitimcinin de emniyet güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi:

"Basın yayın organları ve sosyal medya paylaşımlarında yer alan; Esenler İlçemizdeki özel bir erkek öğrenci yurdunda öğrencilere şiddet uygulayan yurt görevlisi, başlatılan adli soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettiş görevlendirilerek idari soruşturma başlatılmıştır. Öğrencilerimize yönelik şiddet içeren bu davranış asla kabul edilemez, esefle kınıyoruz."

Kaynak:Aykırı