Kamuajans.com – İHH İnsani Yardım Vakfı, Memur-Sen ve Hak-İş ortaklığında ve bir çok sivil toplum kuruluşunun da desteği ile kardeş ülke Azerbaycan’ın haklı davasında yanlarında olduklarını göstermek amacıyla “Gardaşlık Zamanı” sloganıyla bugün akşam 19:30’da Sakarya’da destek konvoyu düzenleniyor.

EYT'liler beklemede.İntibak yasası ne zaman çıkacak? EYT'liler beklemede.İntibak yasası ne zaman çıkacak?
İHH tarafından yapılan açıklamada; Ermenistan'ın saldırıları karşısında Azerbaycan'a destek için Memur-Sen ve Hak-İş ile birlikte konvoy düzenliyoruz. Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla "Gardaşlık Zamanı" sloganıyla gerçekleştireceğimiz konvoyda, isteyen herkes şahsi araçlarıyla Yeni Sakaryaspor Stadyumunda toplanıp 19:30 hep birlikte hareket ederek Ottoman Otel, Patates Hali, Yeni Camii, Elektropoint, 1. Geçit, Çark Caddesi, Sapak Camii ve Serdivan Helikopter pistinde nihayete ererek bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; Bu konuda Tüm Türkiye olduğu gibi Sakarya da tek yürek biliyoruz. Vakfımızın kuruluş yılından bu yana 28 yıldır dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğramış tüm insanlık için faaliyet yürütüyoruz. Bugün ise zulme uğrayan kardeş ülke Azerbaycan için meydanlardayız. Ermenistan tarafından işgale uğramış toprakların gerçek sahibi Azerbaycan halkına verilmesi için destek konvoyunda tüm Sakaryalıları bekliyoruz dedi.

Gardaşlık Konvoyu 8 Ekim Perşembe Saat 19:30 da Yeni akarya Stadyumu önünden hareket edecek.