Keyifle İzleyeceğiniz Muhteşem Film Tavsiyeleri

Filmler hakkında konuşmak ve birbirine film önerilerinde bulunmak dost sohbetlerinin revaçta olan konularındandır. Çünkü sinemaya gitmek, film izlemek pek çoğumuzun çok sevdiği bir etkinliktir. Hele yanında patlamış mısırımız varsa, acayip keyifli bir iş haline gelir. Eğer bir de izlediğimiz film iyi bir film ise sinemanın büyülü dünyası içinde kaybolur, adeta kahramanın yerine kendimizi koyar, filmin akışı içinde sürüklenir gideriz.

Faydalı Bilgiler 16.06.2021, 14:35 16.06.2021, 14:36
Keyifle İzleyeceğiniz Muhteşem Film Tavsiyeleri

Evlerde vakit geçirmenin revaçta olduğu günümüzde bazı filmler varki, günlerce etkisi altında kalınır, arkadaşlara anlatılır ve hatta bir süre sonra tekrar tekrar izlenir. Gerek Amerikan sineması Hollywood, gerek Hint sineması Bolywood, gerekse Avrupa sineması ve tabi son yıllarda gittikçe gelişen Türk sineması örnekleri bizi saatlerce kendisini izlettirir. Hangi filmi izlesem, ne izlesem diyenler için en güzel film önerilerini hazırlamaya çalıştık

Sevdiklerinizle veya tek başına ekran başına geçmiş ve izleyecek bir film bakınıyorsanız çeşitli türlerde film tavsiyelerini sizlerle paylaştığımız içeriğimiz sizlere yardımcı olabilir. Sağlam bir gerilim filmi önerisi, hız kesmeyen bir aksiyon film tavsiyesi peşindeyseniz yada mesajlarla örülü bir dram, içinde kaybolacağınız bir macera..., Bu türler ve daha fazlası haberimizde

Korona kısıtlamalarında evlerde kalıp zamanı film izleyerek geçirmek isteyip karar veremeyenlerdenseniz haberimizin size yardımcı olabileceğinizi düşünüyoruz. Sinemaseverler için hazırladığımız bu listede çeşitli film türlerine yer vermeye çalıştık. O anki modunuza göre izlemek istediğiniz film türünde film önerileri ile umarız sizlere faydamız olur.

Diriliş - The Revenant (2015) - Macera / Western - IMDB: 8.0

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Leonardo Di Caprio bu filmde Hugh Glass karakteri ile devleşiyor. Hugh, Amerika yerlisi eşinden olan oğlu ile bir grup Avrupalıya rehberlik yapmaktadır. Bu rehberlik sırasında bir ayının saldırısına uğrayan Hugh, çok ağır yaralı şekilde bulunur. Hugh Glass'ın yaşamından umudunu kesen grup oğlu ve 2 kişiye fazladan para karşılığı onu taşıma görevi verilir. İhanete uğrayan Glass'ın oğlu öldürülür. Glass ise ölüme terk edilir. İşte bu andan sonra Glass için intikam uğruna yaşama tutunma saşavı başlar. Özellikle ayı ile dövüşme sahnesi ile çok konuşulan Dİriliş, The Revenant filmi ilgiyle izlenecek bir yapıt.

Greenland - Son Sığınak (2020) - Aksiyon / Felaket - IMDB 6,3

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Greenland, dünyanın yaşayacağı çok büyük bir felaketten kurtulmak için mücadele veren baba, anne ve küçük çocuklarına odaklanırken, felaket unsurunu abartmadan, kendisine güldürmeden gayet gerçekci bir şekilde hissettiriyor ve gerilimi yükseltiyor. Filmde Gerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale Floyd, Scott Glenn, David Denman ve Hope Davis rol alıyor. John Garrity, boşandığı karısı Allison ve küçük oğlu Nathan hayatta kalmak için diğerleriyle birlikte zaman karşı yarışıyorlar, gizli bir sığınağa ulaşmaya çalışıyorlar. Fragman için tıklayın

Senin Adın, "Your Name", "Kimi no Na wa" (2016), Romantik / Fantastik, IMDB: 8,4

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Senaristi ve yönetmeni Makoto Shinkai olan 2016 yapımı bir Japon animesi "Kimi no Na wa" romantik ve fantastik türde bir yapım. Senin Adın (Your Name) anime filminde; Mitsuha ve Taki isimli birbirine yabancı bu iki gencin, garip bir şekilde kendilerini, birbirlerine bağlanırken bulacaktır.

Life - Hayat - Bilim Kurgu / Korku - IMDB: 6,6

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds gibi isimlerin rol aldığı Life, Türkçe adıyla Hayat, uluslararası bir uzay istasyonunda geçiyor. Burada görevli altı kişi müthiş bir keşifin eşiğindedir. Fakat Mars'ta hayat olduğuna dair ortaya çıkaracakları gerçek, onların başına çok ciddi belalar açacaktır. Uzay'da keşifleri ile ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.

Alfa Kurt - Alpha (2018) - Dram / Macera - IMDB: 6.7

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Alfa Kurt filmi bundan 20 bin yıl öncesinde geçiyor. İlkel kabilenin erkekleri, kabilenin yiyecek ihtiyacı için geleneksel olarak ava giderler. Kabile reisinin oğlu da o yıl ava katılma olgunluğuna erişir. Av sırasında yaralanan genç adamı sürüsü öldü diyerek orada bırakır ve ilkel bir cenaze töreni düzenler. Ama ölmemiştir. Acımasız, ağır, yabani şartlarda üstelik kış mevsimi bastırmak üzreyken sürüsünden ayrı kalan genç hayatta kalmaya ve kabilesine dönmeye çalışır. Bu yolculukta ona en büyük yardımı ve dostluğu yine sürüsünden ayrı kalan bir kurt yapacaktır. Aile ile izlenebilecek güzel bir film.

Tenet (2020) - Aksiyon / Bilim Kurgu - IMDB 7.7

Tenet (2020)

Christopher Nolan’ın hem senarist hem de yönetmen olduğu Tenet filminde başrolleri John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh paylaşıyor. Tenet oldukça kafa karıştıran, merak uyandıran bir film. Filmde zamanı evirme olarak adlandırılan bir teknoloji ve yetenekle zamana karşı mücadele veren iyi ve kötü taraf anlatılıyor. Film yapımcısı tarafından şöyle anlatılıyor. Kahramanın (John David Washington) sahip olduğu tek silah bir kelimedir: Tenet. Tüm dünyanın ayakta kalabilmesi için mücadele eden Kahraman, uluslararası casusluğun alacakaranlık dünyasında seyahat ederken üstlendiği görev onu gerçek zamanın ötesine götürecektir. Zaman yolculuğu değildir bu. Evirtmedir (Ters çevirme). Tenet fragman için tıklayınız!

Mad Max: Fury Road (2015) - Aksiyon / Macera - IMDB: 8.1

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Yıllarca Mel Gibson'ın canlandırdığı Mad Max'i günümüzde Tom Hardy canlandırmış. Medeniyetin tamamen çöktüğü bir dünyada geçen Mad Max: Fury Road filminde Ölümsüz Joe'nin bölgesinde kan torbası olarak tutulan Max kaçmayı başarır. Furiosa (Charlize Theron) Ölümsüz Joe denilen psikopat hükümdarın eşlerini kaçırır. Yolları bir şekilde Max ile kesişen Furiosa Ölümsüz Joe ve savaş çocuklarından kaçmaya başlar. Furiosa'nın amacı kendisiyle gelen tutsak gelinleri de alarak Yeşil Diyarlara kendi memleketine gidebilmektir. Bu yolda Mad Max ile birlikte kader ortaklığı yapar.

The Banker (2020) - Dram - IMDB: 7.2

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

1960'larda geçen The Banker filminde, Afro-Amerikan iki girişimci Bernard Garrett ve Joe Morris'in hayatı konu alınıyor. The Banker filminde Anthony Mackie, Nicholas Hoult, Nia Long, Samuel L. Jackson gibi isimler yer alıyor. Garrett ve Morris ABD'deki ilk Afro-Amerikalı girişimcilerdendir. Zaten ikili şöför ve hizmetçi gibi görünerek alttan alta beyaz adam Matt Steiner üzerinden başarılı ekonomik girişimleriyle dikkat çekerler. Filmde siyahi Amerikan vatandaşlarının o dönemde yaşadığı müthiş zorluklar çok iyi irdelenmiş. FRAGMAN: The Banker trailer izlemek için tıklayınız.

Gizli Sayılar - Hidden Figures (2016) Dram / Tarihi Kurgu / IMDB: 7.8

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

3 siyahi kadın bileklerinin hakkıyla NASA'ya girer ve orada ırkçı insanların çıkardığı bütün zorluklara rağmen önemli işlere imza atarlar. Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge ve Glen Powell gibi isimlerin rol aldığı Hidden Figures (Gizli Sayılar) filmi gerçek olaylara dayanıyor.  FRAGMAN: Gizli Sayılar - Hidden Figures izlemek için tıklayınız..

Joker (2019) - Suç/Dram - IMDB: 8.5

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Joker, başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, hayatta yapayalnızdır. Sürekli bir bağ kurma arayışında olan Arthur, yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Gündüzleri, geçimini sağlamak için palyaço maskesini yüzüne takan Arthur, geceleri ise asla üzerinden silip atamayacağı bir maske takar. Babasız büyüyen Arthur’u en yakın arkadaşı olan annesi Happy adıyla çağırır. Bu lakap, Arthur’un içindeki acıyı gizlemesine yardımcı olur. Ancak maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür

Spotlight - Dram - IMDB: 8.1

film öneri, film tavsiye, film önerileri, kamuajans

2016 en iyi film dalında oscar alan Spotlight dram dolu konusuyla izleyicileri tesir altına alan filmlerden. İzlemenizi kesinlikle önerdiğimiz Spotlight filminde Katolik Kilisesi’nde yaşanan çocuk tacizlerini The Boston Globe gazetelerine taşıyan araştırmacı bir gazeteci ekibin yaşadıklarını anlatıyor. Yıllar boyunca gizlenen olayla bu cesur gazeteciler sayesinde gözler önüne serilir.

Split - Parçalanmış (2016) Korku / Gerilim - IMDB: 7.3

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

James McAvoy’un çok iyi bir oyunculuk yaptığı Split filmi aslında bir üçlemenin ikincisi. Bruce Willis’in başrolünde olduğu Ölümsüz serinin ilk filmi ve yakın tarihte vizyonda iyi bir gişe elde eden Glass ise serinin sonuncusu. Split yani parçalanmış filminde aynı bedende 20’nin üzerinde kişilik taşıyan Kevin’in hikayesi anlatılıyor. Kevin’in büründüğü kişiliklerden en şeytani olanı bedeni ele geçirerek 3 kızı kaçırır. Kızların kaçma çabaları ve Kevin’in kişilikten kişiliğe geçmeleri ile film sürer. M. Night Shyamalan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Split filmi izleyiciler tarafından tam not alan filmlerden.

Dark Waters - Karanlık Sular (2019) - Dram / Gerilim / Gerçek Hayattan - IMDB: 7.6

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Başrollerinde Anne Hathaway, Mark Ruffalo ve Tim Robbins’in olduğu Karanlık Sular (Dark Waters) filmi gerçek bir hikayeye dayanıyor. Bir savunma avukatı, bir kimya şirketinin çevreye verdiği kirliliğe karşı bir dava başlatır ve büyük bir mücadeleye girer. Fragmanı izlemek için tıklayınız...

Her - Aşk - 2013 - Romantik / Bilim Kurgu - IMDB: 8.0

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

İzleme tavsiyesinde bulunacağımız 'Her' Türkçe adıyla Aşk 2013 yapımı bir film. Oldukça iyi bir IMDB puanına sahip olan Her'de olaylar yakın gelecekte geçiyor. Filmde başrol oyuncumuz Theodore, eşinden ayrıldıktan sonra tek başına yaşam sürerken, bir teknoloji reklamı onu bambaşka bir hayata sürükler. Kusursuz bir yapay zeka yazılımı onu son derece Samantha ile tanıştırır. (Samantha'yı Scarlett Johansson seslendiriyor.) Ağır bir depresyonla boğuaşn içerisinde olan Theodore'un hayatı güzelleşmeye başlarken bir yandan da tuhaflaşmaya başlar!

Bir Ayrılık - A Separation - 2011 - Dram / Gizem - IMDB: 8.3

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin filmi olan Bir Ayrılık (A Separation) filminde adından da anlayacağınız gibi İranlı bir çiftin ayrılık süreci anlatılıyor. Tek bir kız çocukları olan İranlı karı kocanın boşanma süreci ve onun dışında etraflarında gelişen olaylar oldukça sürükleyici bir hal alıyor. Film önerisi olarak size dunduğumuz bu İran yapımı A Seperatino filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Dönüş Yolu - The Way Back - 2020 - Spor / Dram - IMDB: 6.8

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Dönüş Yolu (The Way Back) filminde Ben Affleck eşini kaybetmiş ve alkol bağımlısı olmuş eski bir basketbol yıldızını, Jack Cunningham’ı oynuyor. Cunningham yıllar sonra okuduğu liseden koçluk teklifi alır. Mezun olduğu lisenin basketbol koçu hayatını kaybeder ve bu bitik bir hayat süren Jack Cunningham’a yaşama geri dönme şansı sağlar. Dönüş Yolu orjinal ismiyle The Way Back filminde Ben Affleck dışında Al Madrigal, Janina Gavankar gibi isimler rol alıyor.

Elektrik Savaşları - The Current War (2017) Biyografi / Dram / Tarih - IMDB: 6.5

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Elektrik savaşları orjinal adıyla The Current War filmi, aynı dönemde yaşamış ve elektrik alanında çığır açan keşifleriyle tarihte isimlerini yazdırmış Thomas Edison ilr George Westinghouse arasındaki müthiş rekatbeti anlatıyor. 19. yüzyılın sonunda elektrik üzerine, bir savaşa giren elektrik alanındaki iki efsane isim entrikalarla dolu süreçte, en iyi olmaya çalışırlar. Alfonso Gomez-Rejon'un yönetmen koltuğunda oturduğu Elektrik Savaşları filminde başrolde Benedict Cumberbatch (Edison) ve Michael Shannon (Westinghouse) oynuyor

Hotel Mumbai (2018) - Dram / Tarih / Gerilim - IMDB: 7.6

film öneri, film önerileri, film tavsiye, film tavsiyeler, film tavsiyesi, en iyi filmler, kamuajans

Hotel Mumbai gerçek bir olaya dayanan gerilim dolu bir Hint filmi. Taj Hotel'e teröristler saldırı düzenler ve Hotel çalışanlarının, kendilerini, müşterilerini ve ailelerini korumak için canlarını ortaya koyarlar. Hotel Mumbai (2018) fragmanı izlemek için tıklayınız.

Yorumlar (1)
27
az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30