Eyelineri kullanmak uzaktann zor gibi görünse de aslında püf noktaları bilindiğinde oldukça kolaydır. Eyelineri ister göz farı ister göz kalemi ile birlikte kullanabilirsiniz. Ardından dudağınıza süreceğiniz bir ruj ile kusursuz, doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kadınların güzelliğine güzellik katan makyaj, eksiksiz yapıldığında süper etki yaratır. Eyeliner de makyajı tamamlayan kısımlardan biridir. Eyelineri kullanakta zorluk çekiyorsanız haberimizi takip ediniz.

Eyeliner, göz kapaklarının üzerine sürülen bir kozmetik malzemedir. Eyeliner çekmek çoğu kişi için çoğu zaman oldukça zordur. Eyeliner çekmeyi kolaylaştırmak için bazı yöntemleri sizler için araştırdık.

Her kadın makyaj yapınca gözlerinin güzel görünmesini ister. Derin, iri ve etkileyici göz makyajında için son yıllarda eyeliner kullanılmaktadır. Eyeliner makyajda gözleri ön plana çıkarır.


Eyeliner çekerken önce kuyruktan başlanmalıdır. Aklınızda eyeliner çizgisini oluşturduktan sonra ve çizgiyi çizerken alt kirpik dibinin açısına dikkat edilmelidir. Ardından kirpik dibinden başlayarak eyelineri ince bir çizgi şeklinde uygulayıp kuyrukla birleştirmeniz lazım. İlk zamanlarda başarılı olamayabilirsiniz ama pratik yaptıkça bu durum daha güzel hale gelecektir.
 
Kalın eyeliner çekmek istiyorsanız eyelinerin nereden başlayıp nereden sona ereceğini öncelikle çizmelisiniz. Ardından bu çizgilerin içini eyeliner ile doldurup eyeliner çekme aşamasını sona erdirmiş olacaksınız.

Çift eyeliner çekmek için siyah eyelinerin kirpik dibine ince bir şerit uygulamalısınız. Ardından sevdiğiniz bir renk seçip siyah siyah çizginintam üzerine gelecek şekilde sürmelisiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yöntemler size çok zahmetli geldiyse pratik eyeliner çekme yöntemini öneririz. Pratik eyeliner çekme yöntemi daha çok ilk kez eyeliner çekmek isteyenler tarafından oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Eyeliner yerine göz kalemi de kullanabilirsiniz. Göz kalemini kirpik dibine uygulayıp ardından çizgiyi makyaj fırçasıyla hafifçe dağıtmanız gerekiyor.

Kuyruklu eyeliner çekmek isteyenler kuyruğunun altına bant yapıştırmalı. Böylece mükemmel bir eyeliner çekmiş olacaksınız.

Alt kirpik dibine eyeliner çekmek isteyenler siyah veya kahverenginin dışında pembe, mavi veya yeşil tonlarını denemelisiniz. Eyeliner çekmeye başlarken üstteki eyelinere paralel çizgi çizilmeli. Kuyruğunun ucunu üst kirpik dibine sürdüğün eyelinerine birleştirmelisiniz.

Keskin ve pürüzsüz göz makyajı için likit eyeliner tercih edilebilir. Asansörlü veya kalem formdaki göz kalemleri de eyeliner için oldukça iyi bir seçenektir.