Koronavirüs'ün etkisini hala sürdürüyor olması nedeniyle evde geçirilen vakit arttı. Dolayısıyla hareketsiz kalmamak, sağlıklı yaşamak, vücudu hareketlendirmek için evde birtakım egzersizler yapmak gerekiyor.

11 Mart 2020 tarihinde Türkiye'de ilk Koronavirüs vakası görüldü. Ardından Koronavirüs'ün etkisini en aza indirmek için geniş tedbirler alındı. Bu tedbirlerden biri de sokağa çıkma kısıtlamalarıydı. Bu süreçte sürekli evde kalmak zorunda olan vatandaşların imdadına evde yapılabilecek egzersizler yetişti.

Hangi Besin Kaç Kalori Değerinde? Besinlerin Kalori Değerleri Hangi Besin Kaç Kalori Değerinde? Besinlerin Kalori Değerleri

Koronavirüs sebebiyle bu dönemde evde olduğundan fazla zaman geçiriyoruz. Topluluktan uzak kaldığımız bugünlerde spor salonları ve koşu yaptığımız parklardan uzakta duruyoruz. Bu da bizlere kilo olarak dönüyor.

Spor yapmak sağlık açısından oldukça önemlidir ancak doğru zamanda ve doğru şekilde yapılmazsa çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Spor salonlarına gitmeye vakit bulamıyorsanız sizler için evde yapabileceğiniz ve sizi fit yapabilecek bazı spor hareketlerini derledik.

Uzak kaldığımız spor salonları ve kalabalık parklar bizim hareket alanımızı kısıtlıyor olsa da evde de formumuzu koruyabilir yada kilo verme konusunda aşama kaydedebiliriz.

İnsan sağlığını tehdit eden en büyük unsur hareketsizlik olduğu herkes tarafından biliniyor. Hareketsiz olan insanların hareketli insanlara oranla ölüm riskinin daha yüksek olduğu doktorlar tarafından her fırsatta vurgulanıyor.

Sıcakların arttığı bugünler ter atmamıza yardımcı olacağı gibi su sütemi artar ve metobolizmamız buna bağlı olarak hızlanacaktır.

Evde Yapabileceğiniz spor hareketleri