2020'nin Mart ayında ülkemize giri yaptığından beri hayatı felç eden kovid19 salgını insanları adeta eve mahkum etti. Ev ortamında televizyon izlemek, film seyretmek, oyun konsolları ve benzeri teknolojik araçlarla vakit geçirenler ve sıkılanlar, her geçen gün yeni hobi arayışlarına girmek zorunda kaldı. Evde yapılacak hobi tavsiyelerimizle kendinizdeki yeni yetenkleri keşfedebilir, geliştirebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 28 Aralık 2021 Salı puan durumu | 28 Aralık Gelinim Mutfakta kim birinci oldu? Gelinim Mutfakta 28 Aralık 2021 Salı puan durumu | 28 Aralık Gelinim Mutfakta kim birinci oldu?
Evde kısıtlı imkanlarla çok eğlenceli ve zamanın nasıl geçtiğinizi size unuttaracak hobiler var. Bu hobilerle karantina günlerinde evlerimizde eğlenceli vakit geçirirken bir yandan da yeteneklerimizi geliştirebilir, ürünler ortaya çıkarabiliriz. Evde yapılacak hobileri sizlerle paylaşıyoruz. İlgi alanınız ve yetenekleriniz doğrultusunda ev hobilerinizi seçebilirsiniz. İyi eğlenceler!

Evde vakit geçirmeye alışık olmayanlar, kendisini sokaklara, sahillere, parklara atanlar malesef şu vakitler duvarlar arasında vakit geçirmek zorundalar. Özellikle bu tip insanlar için evde yapılabilecek hobiler tabiri caizse can kurtarıcı rolünü üstlenirler.

Evde Yapılabilecek Hobiler Neler?

Yemek yapmak:

Evde hobi denildiği zaman ilk akla gelen etkinliklerden birisi tabiki yemek yapmaktır. Popüler yarışma programı MasterChef başta olmak üzere yemek programlarının ardından hem kadın hem erkekler mutfakta daha çok vakit geçirmeye, değişik yemekler ortaya çıkarmaya çalışıyor. Sizde yemek yeteneğiniz keşfedebilir, kendinize yeni bir hobi edinebilirsiniz.

Yoga yapmak:

Hareketliliğimizin mecburen azaldığı ev günlerinde yoga yapmak hiç de fena bir fikir değil! Hem mental kapasitemizi geliştirmek hem de vücudumuza daha iyi bakabilmek için en popüler alanlardan birisi yoga yapmak. Gizemli ve cazibesi yüksek uzak doğu felsefesini okuyarak yoga hobinizi kültürel bir dönüşüme ve gelişime çevirebilirsiniz.

Dil Öğrenmek:

Hazır evde olduğumuz şu günlerde, teknolojinin de yardımıyla kendimize yeni bir dil kazandırabiliriz. Sosyal medya kanalları, akıllı telefon aplikasyonları bu konuda bizlere yardımcı olacaktır.

Müzik Aleti Çalmayı Öğrenmek:

Evde özellikle haftasonları vaktimiz bol, bu bol vaktimizin içine bir müzik aleti çalabilme yetimizi geliştirmeyi eklersek, hem ev halkına eğlenceli saatler oluşturmuş hem de kendinize çok güzel bir hobi edinmiş olabilirsiniz.

Evde Vakit Geçirmek için Hobiler! Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler, Hobiler!

Kaligrafi öğrenmek:

Kaligrafi bir tür yazı sanatıdır. Evde hobi olarak harika bir etkinliktir. Renkli kalemler ve kağıtla zamanın nasıl geçtiğini size unutturacak bir yetenek oluşturabilir, etrafınızdaki insanlara hediyeler oluşturabilirsiniz.

Bileklik Yapmak:

Evde çekmeceleri karıştırın bulacağınız renkli iplerle hediyelik bileklikler yapmaya başlayın. 

Kodlama öğrenmek:

Evde geçirdiğiniz bu vakitlerde kodlama öğrenerek kendinize harika bir özellik eklemiş olabilirsiniz. Basit seviyelerde kodlama öğrenebileceğiniz telefon uygulamaları, web siteleri, oyutube kanalları çokca var.

Makrome Duvar Süsleri Yapmak, Podcast Yayını Yapmak gibi farklı hobiler de sizlere önerebileceğimiz etkinliklerden...