Limonata evde kolaylıkla yapılabilmesi, sağlıklı olması, ucuz elde edilebilmesi ile oldukça rağbet gören tatlı bir içecektir. Evde çok fazla zaman geçirdiğimiz günlerde en pratik lezzetli limonata tariflerini araştırdık.

Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte serinlik veren içeceklere olan ilgi de artmaktadır. Çoğunlukla hazır alınmakla birlikte bazı içecekler evde üretilebilmektedir. Bunların en başında da evde kolayca yapılabilen limonata gelmektedir.

Havaların sıcaklamaya başladığı bugünlerde harereti gidermesi çin en lezzetli içecek limonata içerisinde bulunan malzemeler sebebiye sağlığı olumsuz etkileyen herhangi bir yanı yoktur.

MALZEMELER

8 limon (Sulu olanları tercih edin)
2 su bardağı soğuk su
2 su bardağı toz şeker
Buz
Nane yaprağı (İsteğe göre)

YAPILIŞI

İlk olarak bol suyla yıkadığınız limonların kabuklarını derin ve geniş bir kaba rendeleyin, 6 adet limonun kabuklarını soyduktan sonra küp küp doğrayın ve kabukları rendelediğiniz kaba ilave edin. Bu karışımın üzerine, toz şekeri de ilave ederek elinizle limonları iyice suları çıkana kadar ovun, bu sayede limonun tadı iyice ortaya çıkacaktır.

Arta kalan 2 limonunun suyunu sıkın ve bu karışıma ekleyin. Hazırladığını bu karışımı parçalardan ve istenmeyen kabuklardan arındırmak için tel süzgeçten geçirin. Son olarak 2 su bardağı soğuk suyu karışıma ekleyerek servise hazır hale getirin. İsteğinize göre, nane yaprağı ve buz ilave ederek servis edebilirsiniz.