Dünyada bir ilk iddiası ile TRT 1'de yeni bir dizi başladı. Tüm sahnelerin oyuncuların kendi imkanlarıyla, evlerinde, ailesiyle, çektikleri Ev Yapımı adlı dizi Perşembe akşamları TRT 1'de. TRT koronavirüs salgını nedeniyle evlerine çekilen, zor günler geçiren vatandaşları bu dizi ile güldürmeyi amaçlıyor.

Ev Yapımı 13. Bölüm Özeti: Rasim Öztekin, Esra çifti bahçelerini yenilemek için çiçekçiye gitme kararı verirler. Aylar sonra dışarıya çıkacakları için gerekli tedbirleri alırlar. Olası bir hastalığa yakalanmamak için önlemleri çok abartınca eğlenceli görüntüler ortaya çıkar. Aylar sonra dışarıya çıkan Kemal Kuruçay, çok paniktir. Yanına yaklaşan herkesten kaçan Kemal, panik halinde gezintisine devam eder. Kahkaha dolu anlar yaşanır. Berat Yenilmez, ’’Seksenler ’’setine çıkmak için hazırlanmaya başlar. Seti önceden görmeye ve önlemleri yerinde görmek ister. Alınan tedbirlerin yeterli olduğunu görünce içine su serpilir. Ev Yapımı 13. bölüm full kesintisiz izlemek için tıklayınız

Ev Yapımı 12. Bölüm Özeti: Yeni evlerine taşınan Özlem Ömer çifti beklenmedik bir anda tartışmaya başlar. Özlem evdeki boş bir odayı giyinme odası yapmak isterken, Ömer ise çalışma odası yapmak istemektedir. Özlem ve Ömer’in arasındaki bu sorun nasıl çözülecektir? Öte yandan Necmi-Nihan Yapıcı çifti diyet üzerine bir iddiaya girer. Necmi Nihan’ın diyet yapamayacağını iddia eder. Bunun üzerine daha çok hırslanan Nihan, başına geleceklerden habersizdir. Necmi, Nihan’ın diyetini bozmak için elinden geleni ardına koymaz. Erdem Baş, bir filmde yer almak için eşiyle beraber deneme çekimi yapar. Erdem’i çok büyük bir sürpriz beklemektedir. Ev Yapımı 12. bölüm full kesintisiz izlemek için tıklayınız

Ev Yapımı 11. Bölüm Özeti: Rasim Öztekin, başına geleceklerden habersiz Zeki için online kız isteme törenine katılmıştı. Kızı online bir şekilde babasından istemekle her şeyin biteceğini zanneden Rasim Öztekin yanılmaktadır. Çünkü kız tarafı online iadeyi ziyaretten sonra bir de Öztekin ailesinin evine nişan bohçası gönderecektir. Kendisine hediyeler gönderildiğinden habersiz olan Rasim Öztekin’in tepkisi merak konusudur. Seksenler dizisinde Kebapçı Bahtiyar’ın kardeşi Sinan’ı oynayan Ali Fuad Pekzeren, ilk bölümde gölgesi gözüktüğü için Birol Güven’den para ister. Öte yandan Şoray Uzun’ın üniversite sınavlarına hazırlanan oğlunu kötü bir sürpriz beklemektedir. Ev Yapımı 11. bölüm full kesintisiz izlemek için tıklayınız

Ev Yapımı 10. Bölüm Özeti: Erdem ve Selvet sosyal medya üzerinden bir canlı yayın yapar. Bu canlı yayında bir birleri hakkında sorular sorup yanıtlamaya çalışırlar. Tüm oyuncu dostları canlı yayına katılınca bir birinden eğlenceli anlar yaşanır. Ev yapımı 10. bölüm izle...

Ev Yapımı 9. Bölüm Özeti: Erdem Baş ve eşi Selvet Baş’ın evlilik yıldönümleridir. Selvet evlilik yıldönümleri olduğunu hatırlar ama Erdem’in hatırlayıp hatırlamayacağı büyük bir merak konusudur. Erdem ve Selvet sosyal medya üzerinden bir canlı yayın yapar. Bu canlı yayında bir birleri hakkında sorular sorup yanıtlamaya çalışırlar. Tüm oyuncu dostları canlı yayına katılınca bir birinden eğlenceli anlar yaşanır.

Ev Yapımı 8. Bölüm Özeti: Rasim Öztekin, Zeki için online kız isteme törenine katılıp, Zeki’nin müstakbel eşini internetten istemiştir. Şimdi kızın ailesi iadeyi ziyaret yapmak ister. Bunun için Rasim Öztekin ve eşinin online iadeyi ziyareti kabul etmesi gerekmektedir. Öte yandan Şoray Uzun’un çok önemli bir derdi vardır. Bu derdini paylaşmak için Seksenler dizisinin müziklerini yapan aynı zamanda Susmuş‘u oynayan Aydın Sarman’ı arar. Şoray Uzun’un anlatacakları merak konusudur.

Ev Yapımı 7. Bölüm Özeti: Herkese Şoray Uzun’dan mesaj gelir. Şoray, herkesten borç para istemektedir. Oyuncu arkadaşları Şoray’ın maddi sıkıntıda olduğunu düşünerek hemen istediği parayı yollar. Bu esnada Şoray, Seksenler çekimlerinin bir an önce başlaması için uğraşmaktadır. Birol Güven’le konuşur. Ancak Birol Rasim Öztekin’i ikna etmesi gerektiğini söyler. Şoray, çekimlere gelmesi için Rasim’i arar. Rasim, Şoray’ın bu ısrarını ekonomik sıkıntısına bağlar. Ancak kimsenin bilmediği çok önemli bir şey vardır!

Ev Yapımı 6. Bölüm Özet: Bir anda herkese gizemli bir mail gelir. Herkes bu maili kimin attığını çok merak etmektedir. Mailde bir link vardır ve bu linkin saat 19.45 te tıklanması gerekmektedir. Herkes linke tıklayınca ne olacağını da merak etmeye başlar. Kimse bütün bu olanlara anlam verememektedir. Akşam olup linke tıklama saati geldiğinde herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.

Ev Yapımı 5. Bölüm Özeti: Rasim Öztekin online kız isteme töreni sırasında internetin azizliğine uğrar. Aynı zamanda Esra Öztekin de internetten canlı yayın yaptığı için, Öztekin ailesinin interneti yavaşlar. Zeki’nin müstakbel kayınpederi ısrarla Rasim Öztekin’i görmek isteyince Zeki ve Baran zor anlar yaşar. Esra Öztekin’in canlı yayınına konuk olan Berat Yenilmez, beslenme konusu açılınca eşiyle tartışmaya başlar. Berat Yenilmez sağlıklı beslendiğini savunurken eşi tam aksini iddia edince bir birinden eğlenceli anlar yaşanır. Öte yandan Birol Güven yapacağı yeni dizinin ismini açıklayınca ortalık karışır! Ramazan gelip çatmış, herkesi ilk sahur heyecanı sarmıştır.

Ev Yapımı 4. Bölüm Özeti: Şoray Uzun’ların evinde 23 Nisan heyecanı vardır. Evdeki herkes, 23 Nisan’ın şerefine evin en küçüğü Selim Can’ın istediklerini yapmaktadır. Aile fertleri yaşayacakları büyük sürprizden habersizdir! TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Selim Can’ı görüntülü olarak araması evdeki heyecanı arttırır! Rasim Öztekin, online kız isteme törenine katılacak, Seksenler dizisindeki kumaşçı Levent’i oynayan Zeki’ye internetten kız isteyecektir. Aynı gün Rasim Öztekin’in eşi Esra hanım da internetten canlı yayın yapacaktır. Üstelik Esra hanımın canlı yayın konuğu Berat Yenilmez’dir. Özlem Türkad ve eşi Ömer evde bir birlerine puan vermeye başlayınca bir birinden komik anlar yaşanır.

Ev Yapımı 3. Bölüm Özeti: Yapımcı Birol Güven yeni dizisi için çevresindeki tüm oyunculara başrol teklif edince, başta asistanı Deniz olmak üzere herkes bu dizide neden bu kadar başrol olduğunu merak eder. Deniz gerçeğin peşine düşer, ancak Birol Güven’in amacını öğrenmek bir hayli zordur. Öte yandan Rasim Öztekin, herkese başrol teklif edilirken kendisine neden edilmediğini merak eder. Ayşe Tolga’nın kızını 23 Nisan heyecanı sarmıştır. Anne kız evde çok güzel bir 23 Nisan etkinliği düzenler. Berat Yenilmez Seksenler setini ve Pastacı Sami karakterini çok özleyince çaresine Rasim Öztekin yetişir.

Ev Yapımı 2.Bölüm Özet: Yapımcı Birol Güven’in yeni dizi yapma çabası devam etmektedir. Birol Güven çevresindeki bütün oyunculara yapacağı yeni dizi için başrol teklif eder. Her bir oyuncu başrol olacakları hayaliyle mutlu olurken, Rasim Öztekin ise herkese başrol teklif edilirken kendisine neden edilmediğini merak eder. Gerçekler ortaya çıktığında oyuncuların tepkisi merak konusudur. Bu arada Seksenler oyuncularının evde kaldıkları günlerde aileleriyle, çocuklarıyla neler yaşadıklarını görmeye devam ederiz. Ünlü oyuncu Rasim Öztekin eşi Esra hanımın yönlendirmeleriyle nefes çalışmaları yaparken, Şoray Uzun ise çocuklarının ödevleriyle meşgul olur. Öte yandan Ayşe ve Tolga’nın kızını 23 Nisan heyecanı sarmıştır. Anne kız evde çok güzel bir 23 Nisan etkinliği düzenler. Berat Yenilmez Seksenler setini ve Pastacı Sami karakterini çok özleyince çaresine Rasim Öztekin yetişir. Yaşananlar bir birinden eğlenceli anlara sahne olur.

Ev Yapımı Nasıl Çekiliyor? Oyuncuları Kimler?

Rasim Öztekin’in sahnelerini eşi Esra Öztekin çekerken, Esra Öztekin’in sahnelerini eşi Rasim Öztekin çekti. Öztekin ailesi hem oyuncu, hem kameraman, hem ışıkçı hem de sesçi oldu. İyi günde kötü günde birbirlerine destek olmaya söz vermiş eşler şimdi de set ekibi olarak aile içi dayanışmasını devam ettiriyor. İçlerinde bir oyuncuyla evli olup 3 çocuk yapan Şoray Uzun, en büyük set ekibine sahip. O evin başrolü de sevgili Elçin Şoray ve birbirinden yetenekli oğulları. Yine bir oyuncu olan Nihan Durukan ile evli olan Necmi Yapıcı’nın oğlu Emre Yapıcı’nın da sinema televizyon öğrencisi ve ödüllü bir kısa filmci olması da bu eve büyük bir avantaj kazandırdı. Seksenler dizisinin senaristlerinden biri olan Murat Aras’ın aynı zamanda tecrübeli bir yelken belgeselcisi olması; Ayşe Tolga, Aşkın Şenol, Zeki Yılmaz, Baran Karaoğlan, Aslı Pektaş gibi oyuncuların çok iyi içerikler üretiyor olması bu dizinin gerçekleşmesinde çok önemli bir etken oldu. Bu işe ilk defa soyunanlar ise teknik ekibin yönlendirmesiyle birkaç gün içinde çok önemli mesafeler aldı. Berat Yenilmez’in eşi Seda Yenilmez artık bir yönetmen oldu.