İÜ AUZEF Bahar Dönemi ONLİNE Ara (VİZE) Dönemi Sınavı Nasıl Uygulanacak? 2020 Yılı AUZEF Bahar Dönemi Online Sınavı Ne Zaman?

İÜ AUZEF - Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir. Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır.

Etiket 11.05.2020, 13:25 04.01.2021, 16:51
KamuAjans.Com - 2020 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavının ne zaman yapılacağı belli oldu. Auzef sınav giriş belgeleri sınava bir kaç gün kala yayınlanmaktadır.

Değerli Öğrencilerimiz,

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), Yüksek Öğretim Kurulu’nun yeni tip korona virüs hastalığı (COVID-19) pandemisi nedeniyle aldığı kararlar doğrultusunda, 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ara Sınavını, internet üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. 

Üniversite yönetimimiz, bu kararı siz değerli öğrencilerimizin hayatlarını riske atmamak ve sınavlarınızı evlerinizde kalarak yapmanız suretiyle, toplum sağlığına katkıda bulunabilmek adına almıştır. 

Bahar Yarıyılı Ara Sınavları için sistemimiz, 1 Haziran 2020 – 14 Haziran 2020 tarihleri arasında erişiminize açık olacaktır. 

Çevrimiçi (online) olarak yapılacak Bahar Yarıyılı Ara Sınavında sizlere her dersten 20 adet soru yönlendirilecek ve 30 dakika süre verilecektir. Bu süre içerisinde ilgili derse ait sınavınızı tamamlamanız gerekecektir. Sınavın başarı notuna katkısı %25 olarak hesaplanacaktır. 

Detaylı açıklamalar ve sınav otomasyonu ile ilgili kullanım kılavuzu AUZEF Web sitesinden sizlerle paylaşılacaktır. 

AUZEF Sınavları cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilmektedir. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavları, Türkiye genelinde fakülte tarafından belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

2020 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı öğrencilerin tercih ettiği sınav merkezlerinde merkezi sistemle “sınavların akademik takvimde belirlenen tarih ve saatte bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı” ve gözetimli olarak yüz yüze yapılır.

Açık Öğretim Fakültelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi AUZEF sınavlarının tarihleri daha önce sınav takvimi olarak üniversite tarafından açıklanmıştı. AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/  Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından oluşmaktadır.


Öğrenciler sınavlara “Sınav Merkezi Tercihi” döneminde tercih ettikleri sınav merkezinde girmek zorundadırlar. Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerimiz ilk yedi haftanın konularından sorumludur.

Öğrenciler dersinin/derslerinin bulunduğu sınav oturumlarında sınav alınır. Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir.

Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur. 
Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Sınav salonlarına CEP TELEFONU ile kesinlikle girilemez.

2020 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavı, sınav giriş belgelerine AKSİS kullanıcı adı ve şifre ile http://sinav.istanbul.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Telafi sınavları FF, DD ve DC harf notu olan derslere sistem tarafından otomatik olarak tanımlanır. Öğrencilerimizin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur.  FF harf öğrencinin ilgili dersten başarısız olduğunu gösterir, öğrencinin bu dersin sınavına girmesi zorunludur. DD, DC harf notları koşullu geçildiğini gösterir, telafi sınavında işaretleme yapmak öğrencilerimizin tercihindedir, notlarını yükseltmek amacıyla işaretleme yapabilirler, her koşulda telafi sınavından alınan not geçerli olacaktır.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 21. Maddesine Göre;

"Sınavlara ve sonuçlara itiraz MADDE 21 –Sınav sorularına itiraz, sınavların bitiminden itibaren; sınav sonuçlarına itiraz ise sonuçların ilanından itibaren 2 (iki) iş günü içinde Dekanlığa yazılı veya elektronik ortamda yapılır.

Belirlenen süreler dışında ve başka mercilere yapılan itirazlar dikkate alınmaz.
İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır.
Sınav sonuçlarına itiraz maddî hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez."
İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.
Sınav süresi içerisinde sınavın gerçekleştirildiği salonda, salon görevlisine bildirilen soru itirazının tutanağa işlenmesi sırasında soru numarası/kitapçık türü/kitapçık kodu/sorun türü bilgileri belirtilmezse ilgili itiraz kabul edilmez.
Soru itiraz sürecinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesi ile ilgili kılavuza buradan ulaşabilirsiniz.

Soru itirazlarının kılavuzda yer alan 3. görseldeki SORU İTİRAZ başlığından yapılması gerekmektedir. Çözüm Talep Merkezinin diğer kategorilerden gönderilen soru itirazları dekanlığımız tarafından kabul edilmeyecektir.

SINAV TARİHLERİ
Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları 23 - 24 Kasım 2019 09 -10 Mayıs 2020
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 11 - 12 Ocak 2020 04 - 05 Temmuz 2020
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 15 - 16 Şubat 2020 08 - 09 Ağustos 2020
Mezuniyete Üç Ders Sınavı 05 Eylül 2020

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

AÇIK ve UZAKTAN EĞİTİM FAKÜLTESİ

1 Haziran 2020 – 14 Haziran 2020 Tarihleri Arasında Yapılacak Çevrimiçi (Online) Sınav Kuralları İle İlgili Duyuru

1. Öğrencilerimiz, 1 Haziran 2020 Saat 11:00 - 14 Haziran 2020 Saat 16:00 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi AUZEF resmi sitesine konulacak linkten, AKSİS kullanıcı adı ve şifreleri ile çevrimiçi (online) sınavlarına girebileceklerdir.

2. Sınav başlatılmadan önce sınava ait kurallar, sınav uygulama ekranında öğrencilerimize sunulacak ve kendileri bu kuralları dikkatli bir şekilde okuyup, onayladıktan sonra sınavlarını başlatabileceklerdir.

3. Sınav kuralları okunup onaylandıktan sonra, öğrencilerimizin karşısına 2019-2020 Bahar Döneminde ara sınavına girmeleri gereken derslerinin listesi gelecek ve öğrenciler bu ekrandan sınava girecekleri dersi seçerek o derse ait sınavını başlatabilecektir.

4. Her bir dersten çoktan seçmeli 20 soru için 30 dakika süre verilecektir. 30 dakikanın sonunda, o derse ait sınav tamamlanmış olacaktır. Öğrencilerimiz derse ait sınavını 30 dakikadan önce “Sınav Bitti” butonunu seçerek de tamamlayabilirler.

5. Görme engelli öğrencilerimiz, her ders için 10 dakika ek süre kullanabileceklerdir.

6. Sınav boyunca bitime kalan süre ekranda gösterilecektir.

7. Sınav esnasında, her sayfada bir soru ve o soruya ait cevap şıkları gösterilecektir.

8. Bir soru görüldükten sonra, cevap işaretlenirse ya da işaretlenmeden diğer soruya geçilir ise, bir daha önceki soruya geri dönülemeyecektir.

9. Sınavını bizzat tamamlamadan önce öğrencimizin kullandığı sistemde herhangi bir nedenden ötürü (internet kesintisi, elektrik kesintisi vb.) kopma meydana gelir ise, öğrenci sisteme tekrar döndüğünde sınavına kaldığı sorudan devam edecek ve sistem kopuş anındaki süre dikkate alınarak kalan zaman kadar süre kullanabilecektir.

10. Bazı derslere ait sınavlarda, soruların çözümü için tablo veya tablolar kullanılması gerekmektedir. Tablo kullanılan derslerin sınavları sırasında bu tablolara erişilebilecektir.

11. 1 Haziran 2020 Saat 11:00-14 Haziran 2020 Saat 16:00 tarihleri arasında sınava girmeyen öğrencilerimiz için, daha sonra hiçbir şekilde ek sınav açılamayacaktır.

12. Çevrimiçi (online) ara sınavların başlama tarihinden önce, öğrencilerimizin sınav sistemini tanımaları amacıyla deneme sınavı açılacaktır. Deneme sınavının öğrencilerimize açılacağı tarih daha sonra duyurulacaktır.

13. Sistemde oluşabilecek yoğunluk nedeniyle mağduriyetler oluşmaması için sınavın son günlere bırakılmamasını önemle rica ediyoruz.

Ara sınavlarınızda başarılarılar dileriz.
AUZEF Dekanlığı

Elazığ ve Malatya İllerinde Yapılacak Olan Ek Sınava İlişkin Duyuru

Değerli Öğrencilerimiz.

15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılan Telafi (Bütünleme) sınavında, sınav yeri tercihini Elazığ veya Malatya olarak yapan ve sınavın herhangi bir oturumuna katılamayan öğrencilerimiz için, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Yönetim Kurulunun 31.01.2020 Tarih 2/1 nolu kararı gereğince;

Ek Telafi (Bütünleme) sınavı, aşağıdaki belirtilen takvim çerçevesinde Elazığ ve Malatya illerinde yapılacaktır.

Başvuru ve Sınav Oturumları

Tarih

Saat

Ek Telafi Sınav Başvurularının Alınması

27-29 Mayıs 2020

27.05.2020 10:00 - 29.05.2020 17:00

Ek Telafi Sınavı 1. Oturum

04 Temmuz 2020

09:30

Ek Telafi Sınavı 2. Oturum

04 Temmuz 2020

14:00

Ek Telafi Sınavı 3. Oturum

05 Temmuz 2020

09:30

Ek Telafi Sınavı 4. Oturum

05 Temmuz 2020

14:00

Ek Telafi Sınav hakkı olan öğrencilerimizin, 27-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında, AUZEF resmi web sitesinden verilen linkten giriş yaparak müracaatlarını online olarak yapmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında müracaat yapmayan öğrencilerimiz Ek Telafi Sınavı hakkından yararlanamayacaktır.

Yorumlar (40)
Hasan 2 yıl önce
Cumartesi günün olacak sınavım pazar gününe alınmış. Bu yüzden 1 gün önce dönmek zorunda kaldım tatilimden. Haram olsun...
Murat 2 yıl önce
Kimse sana zorla oku demiyo.. Böyle söyleneceksen defol git, okuma. 1 günlük tatilini haram ediyomuş, haspam.
Adem 2 yıl önce
sen boşuna okuma,hak etmiyorsun.
Soru soran hakime 2 yıl önce
Arkadaslar sinava girmezsek telafisi var mi butunleme gibi
ali vardar 2 yıl önce
avcılar istanbul üniversitesi kampusunde sınava girmek için otopark ücreti ödemek zorundayız, koskoca kampusü komple otopark olarak görmek , üniversite öğrencilerinden bu kadar para kazanmak nedir. hafta sonu sınava girebilmek için 4 x 10 tl ödemek zorundayız. 30 dk sı 10 tl.
ali ahmet 2 yıl önce
arkadaşlar boş yorum yapana kadar ders çalışın..
Sedat 2 yıl önce
Örgün öğretim çok daha kolay, pislik yapmayın! Bedavadan not dağıtan hocalarımız bile vardı! Soru zorluğu bakımından hiç bir fark yok! Bunu da bencil kafanıza sokun
Tahsin 2 yıl önce
Final zamani vize yapan tek universite
Sema 2 yıl önce
Sinav giris belgesini yayinlasaniz artik Istanbul Üniversitesi? Isimiz gucumuz var
Yeliz 2 yıl önce
Sınava 5 gün kaldı.
En azından hangi gün hangi sınavın yapılacağını bilseydik iyi olurdu doğrusu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
33
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 0 0
2. Alanyaspor 0 0
3. Altay 0 0
4. Antalyaspor 0 0
5. Beşiktaş 0 0
6. Karagümrük 0 0
7. Fenerbahçe 0 0
8. Galatasaray 0 0
9. Gaziantep FK 0 0
10. Giresunspor 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Hatayspor 0 0
13. Başakşehir 0 0
14. Kasımpaşa 0 0
15. Kayserispor 0 0
16. Konyaspor 0 0
17. Rizespor 0 0
18. Sivasspor 0 0
19. Trabzonspor 0 0
20. Malatyaspor 0 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altınordu 0 0
3. Ankara Keçiörengücü 0 0
4. Ankaragücü 0 0
5. Erzurumspor 0 0
6. Balıkesirspor 0 0
7. Bandırmaspor 0 0
8. Boluspor 0 0
9. Bursaspor 0 0
10. Denizlispor 0 0
11. Eyüpspor 0 0
12. Gençlerbirliği 0 0
13. Kocaelispor 0 0
14. Manisa FK 0 0
15. Menemenspor 0 0
16. Samsunspor 0 0
17. Tuzlaspor 0 0
18. Ümraniye 0 0
19. İstanbulspor 0 0
Takımlar O P
1. Arsenal 0 0
2. Aston Villa 0 0
3. Brentford 0 0
4. Brighton 0 0
5. Burnley 0 0
6. Chelsea 0 0
7. Crystal Palace 0 0
8. Everton 0 0
9. Leeds United 0 0
10. Leicester City 0 0
11. Liverpool 0 0
12. Man City 0 0
13. M. United 0 0
14. Newcastle 0 0
15. Norwich City 0 0
16. Southampton 0 0
17. Tottenham 0 0
18. Watford 0 0
19. West Ham 0 0
20. Wolverhampton 0 0
Takımlar O P
1. Deportivo Alaves 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cádiz 0 0
6. Celta de Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Granada 0 0
11. Levante 0 0
12. Mallorca 0 0
13. Osasuna 0 0
14. Rayo Vallecano 0 0
15. Real Betis 0 0
16. Real Madrid 0 0
17. Real Sociedad 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0