KamuAjans – Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni partilerin kurulmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Bosna Hersek'te yayımlanan Stav Dergisi'ne verdiği mülakatta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Gözden kaçırmayın

Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: ''İttifak üç olursa iktidarın karşısında bulunan blok zayıflar." Karamollaoğlu'ndan ittifak açıklaması: ''İttifak üç olursa iktidarın karşısında bulunan blok zayıflar."
- "Kimi oluşumlar, daha ilk seçimde millet tarafından sandığa gömülmüştür"

Yeni partilerin kurulmasına ilişkin olarak da Erdoğan, "Siyasi partiler demokrasinin ana aktörlerinden biridir. Şu an ülkemizde 80'e yakın siyasi parti bulunuyor. Bu sayıya eklemeler olabileceği gibi zamanla eksilmeler de olabilir. Siyasetin doğasında bu gayet normaldir. Nitekim son 17 yılda çok büyük medya kampanyalarıyla kurulan kimi oluşumlar, daha ilk seçimde millet tarafından sandığa gömülmüştür. AK Parti olarak biz başkasına değil, kendimize bakıyor, kendi gündemimize odaklanıyoruz. Milletimize olan sözlerimizi yerine getirmenin mücadelesini veriyoruz." ifadelerini kullandı.


Kaynak : Anadolu Ajansı