CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Erdoğan, öğretmenlere çapulcu mu dedin sen? Öğretmenler hemen birleşin, hemen!" dedi.

"Bu sınava girerseniz, iflah olmazsınız" diyen Kılıçdaroğlu, "Dövüyorlar yahu sizi, geldikleri seviye bu. "Alın bunu" seviyesi. Bunlar size hiçbir şey vermez. Sınava girmeyin, Bay Kemal bu sorunu çözecek. Az kaldı. Sabır" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması: Olabilir yani hiç belli olmaz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine değişikliği açıklaması: Olabilir yani hiç belli olmaz

Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen 20 Bin Öğretmen Atama Töreni'nde şunları söylemişti:

"Türkiye için elle tutulur hiçbir projeleri olmayanların yaptığı boykot çağrısı öğretmenlerimizi siyasi malzeme olarak kullanmayı amaçlayan tamamen art niyetli bir girişimdir. Bırakın artık boykotu, nedir bunlar? Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa sokaklarda caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız? Bize yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım. Böyle caddelerde, sokaklarda dolaşanlar değil.

Eğitim gibi doğrudan evlatlarımızı ve ülkemizin geleceğini ilgilendiren bir konuyu gündelik siyasete meze yapmak, bu konu üzerinden öğretmenlerimizi kışkırtmak doğru bir yaklaşım değil. Öğretmenlerimizin bu tür fitne teşebbüslerine prim vermeyeceğini biliyorum."

Kaynak: BirGün