MAK Araştırma Şirketi'nin sahibi Mehmet Ali Kulat, Halk TV'de konuk olduğu canlı yayında AK Parti'nin 27 il başkanını ve teşkilatını yenilemeye hazırlandığını öne sürdü.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’ın iddiasına göre AK Partide büyük değişim kapıda. Kulat, 27 il başkanının ve teşkilatının yenileneceğini öne sürdü. Halk TV canlı yayınında Ayşenur Arslanın sorularını yanıtlayan Kulat, şunları söyledi:

Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanı istifa etti! Rektör Naci İnci kendisini atadı Boğaziçi Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanı istifa etti! Rektör Naci İnci kendisini atadı

"TEŞKİLATLARDA SIKINTI OLDUĞU GÖRÜLÜYOR"
"Teşkilatlarda sıkıntı olduğu görünüyor. Burada teşkilatlarda değişiklik yaparak vatandaşların güvenini yeniden kazanabilir miyiz diye düşünülüyor. Burada suçlu arama adına en çok şikayeti il ve ilçe teşkilatlarından ve belediyelerde buluyorlardı. Dolayısıyla şu anda belediyelerin çoğu AKPde olmadığı için belediyelerle ilgili şikayetler biraz ikinci plana düşmüş durumda.

"NASIL ÇÖZÜLÜR?"
İl ve ilçe teşkilatlarıyla ilgili şikayetler de ikinci üçüncü plana düşmüş durumda. Çünkü vatandaş il ve ilçe teşkilatlarıyla sorunlarının çözülemeyeceğini görüyor. AKPli vatandaş artık genel merkezi ve partinin liderini suçlama durumuna geldi. Böyle bir durumda il ve ilçe teşkilatlarını değiştirerek bunu nasıl çözersiniz bilinmez. Az da olsa bir heyecan gelebilir belki ama bakanları değiştirseniz bile ne kadar etkisi olabilir? Bu değişikliklerin mevcut aşağı doğru inişi durdurabilmesi ve seçmen kazandırabilmesi zor görünüyor.

"BÜYÜK KOPUŞ YAŞANDI"
Büyük bir kopuş yaşandı. AKPnin otobüsünden inip dolmuş durağında beklemiyorlar artık insanlar. İnsanlar başka dolmuşa bindiler ve yeni rozet takarak başka yöne gidiyorlar. Seçmenin yeni kartvizit bulduğu yerden taşıyıp geri getirmek kolay değil bu saatten sonra. Erdoğan muhtemel ki farklı argümanlarla bu süreci deneyecek ve üzerinde çalışıyorlar. Ama bu aşağı inişi durdurmak için sağlıklı zemin yok."
milligazete