Kamuajans.com – Şubat 2021 engelli öğretmen atamasında verilen 500 kontenjan talebi karşılamadığını belirten engelli öğretmen adayları her yıl Haziran'da yapılan kalan 2511 engelli öğretmenin atanmasının yapılmasını istiyor.

Engelli öğretmenler Haziran atamasını bekliyor. 2020 grubu olarak, ''yaşadığımız mağduriyetlerin giderilmesini ve mesleğimize kavuşmayı istiyoruz. Beklentilere karşılık vermenin zamanı İstihdam politikalarında neden engelli öğretmenler yok?'' diyen engelli öğretmen adayları taleplerini dile getiriyor. 

Engelli öğretmenler olarak sınavlarının defalarca ertelendiğini , bir atama hakkından mahrum olduklarını, ilk kez karma puanlı alım yapıldığını ve tüm bu mağduriyetlerin giderilmesi için haziranda desteğinizi beklediklerini belirten engelli öğretmen adayları yüksek puanlarla açıkta kaldık bizde öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz Haziran'da 2bin engelli öğretmen ataması bekliyoruz diyor.

Gözden kaçırmayın

MEB Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman? MEB Personel Başvuru şartları nelerdir? MEB Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman? MEB Personel Başvuru şartları nelerdir?