Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajında :Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Türk Polis Teşkilatımız; 176 yıldır olduğu gibi tüm şer odaklarının karşısında dimdik ve kararlı bir şekilde durmaya, taşeron terör örgütleri ve arkalarındaki dahili ve harici hainlere gereken dersi vermeye muktedirdir." dedi.

15 Temmuz’da milli birlik ve beraberliğimizi, bölünmez bütünlüğümüzü ortadan kaldırmayı hedefleyen FETÖ’cü hainlerin silahlı darbe kalkışması, tarihte benzerine az rastlanır şekilde geri püskürtülmüş, milletimiz yekvücut olarak o gece gösterdiği cesaret ve dirayetle yeni bir destan yazmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, aziz milletimiz iradesine, ülkesine ve birliğine sahip çıkmış; hain emeller besleyenlerin çabaları sonuçsuz kalmış, kirli planları hezimete uğramıştır.

O gece meydanlara dökülen necip milletimizin kanlı darbe kalkışmasına geçit vermemesi neticesinde 251 vatan evladımız şehadet mertebesine ulaşmış, 2 bin 732 kahramanımız gazi olmuş, şanlı direnişte en ön safta yerini alan Türk Polis Teşkilatımız da 63 şehit, 284 gaziyle 83 milyonun kalbine altın harflerle kazınmıştır.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Türk Polis Teşkilatımız; 176 yıldır olduğu gibi tüm şer odaklarının karşısında dimdik ve kararlı bir şekilde durmaya, taşeron terör örgütleri ve arkalarındaki dahili ve harici hainlere gereken dersi vermeye muktedirdir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü başta olmak üzere her daim, gerek o ölümsüz kahramanlara, gerek geride kalan ailelerine gerekse bu zaferden feyz alacak gelecek nesillere borcumuzu ödemek için onların ulvi duygularla çıktıkları bu kutlu mücadeleyi anlatmayı görev bileceğiz.

26 Haziran Pazar günü komiser yardımcılığı sınavı yapılacak 26 Haziran Pazar günü komiser yardımcılığı sınavı yapılacak

Bu şanlı mücadelenin saflarında yerini alan vatanın şerefli evlatları kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bir an bile tereddüt etmeksizin seferberlik ruhuyla canını ortaya koyan gazilerimize de en derin şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.