Akparti hükümetinin önemli ekonomik çalışmalarından biri olan bayram ikramiyeleri 2018 yılında ilk kez ödenmeye başlamıştı. Emeklilere, engellilere, dul ve yetimlere maaşları haricinde her 2 dini bayram öncesi ödenen bayram ikramiyeleri bayram öncesi ödenerek ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılması hedeflenmiştir.

Bu yıl diğer yıllara oranla ödenme tarihleri daha erkene alınan bayram ikramiyeleri koronavirüs sebebiyle bayramdan aylar öncesi ödeniyor. Geçtiğimiz aylarda ramazan bayramı ikramiyelerini alan emekliler şimdi kurban bayramı ikramiyelerini beklemeye başladı.

 Bu yılın ilk ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan'da verilirken; gözler Kurban Bayramı öncesinde yapılacak ikinci ödemeye çevrildi. Kurban Bayramı 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor.

Bu doğrultuda emekliler, ödeme planında bir değişiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak. Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak.