Okul Alışverişinde Mutlaka Etiketi Okuyun

Okul Alışverişinde Mutlaka Etiketi Okuyun

KamuAjans.Com-Yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 19 Eylül öncesinde, aileler, çocuklarıyla okul alışverişine başladı. Uzmanlar, aileleri, satın alınacak ürünlerin etiketlerini okuyarak seçim yapmaları konusunda uyardı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Özge Dikkaya Göknur, okul öncesi çocukların kıyafetlerinin seçilirken sağlık, fonksiyonellik ve estetiğin önem kazandığını söyledi. Göknur, "Çocuklar, formaları sayesinde okullarına karşı aidiyet duygusunu daha rahat geliştirebiliyorlar. Anne babalar, sağlık açısından mutlaka pamuklu, doğal kumaşlar seçilmelidir. Bu kumaşlar öğrencinin gününü rahat geçirmesini sağlayacaktır. Öğrencilerin kıyafetlerinin, iç ve dış mekânlara geçişlerde terleme ve üşümelerine engel olmak için üst üste giyilebilen ayrı parçalardan seçilmesine özen gösterilmelidir. Hava geçiren kıyafetler tercih edilmelidir" dedi. Velilerin alışveriş yaparken etiket içeriklerini okumalarının da yararlı olacağını aktaran Göknur, ürünün hangi kumaştan yapıldığını bilerek almanın çocukların sağılığı açısından önem kazandığını vurguladı.

Yeni Asır

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.