Gram altında 2.500 TL zirvesi için yeni tahmin: İslam Memiş altında rekor için tarih verdi! Altın yatırımcısına iyi haber…

Gram altında 2.500 TL zirvesi için yeni tahmin: İslam Memiş altında rekor için tarih verdi! Altın yatırımcısına iyi haber…

İsabetli tahminleriyle piyasaların yakından takip ettiği finans analistlerinden İslam Memiş, altında gram altında 2.500 TL zirvesine işaret etti. Altının yanı sıra borsa, dolar ve euro tahminleri güncellendi…

Piyasalarda son aylarda dalgalanma yaşanmaya devam ediyor. Özellikle altında düşüşlerin yaşandığı son günlerde altın alanların iyi bir yatırım fırsatı elde ettikleri belirtiliyor. Piyasalara ilişkin bir önceki haftada yaşanan gelişmeleri değerlendiren ve yeni hafta ile gelecek dönem için beklentileri aktaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altında rekor tahmini tazeledi.

Altın piyasalarının yanı sıra BIST 100 ve dolar, euro piyasaları hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu. Özellikle gram altında 2.500 TL beklentisine yönelik tahminler dikkat çekiyor.

GRAM ALTIN NE ZAMAN YÜKSELECEK?

haber-ici-resim-1691419038.jpg

Altın fiyatlarını değerlendiren Finans Uzmanı İslam Memiş, bir önceki hafta alım yapanların iyi karar verdiklerini ifade etti. Ons altın ve gram altındaki hareketlilikleri değerlendiren İslam Memiş, gram altında 2.500 TL öngörüsünü yineledi.

Ons altının 1.928 dolar ile yüzde 1 primle önceki haftayı tamamladığını aktaran İslam Memiş, FED faiz kararı ile yeniden bir dalgalanma bekliyor. ABD’den gelecek enflasyon ve faiz kararlarının etkili olacağı aktarılıyor. Gram altının ekranlarda 1.662 TL olduğunu ifade eden İslam Memiş, serbest piyasalarda ise 1.702 – 1.712 bandına işaret etti. Yıl sonunda gram altının 1.880 TL, 2024 yılının ortalarında, özellikle yaz aylarında ise 2.500 TL seviyelerini beklediğini duyurdu.

BORSA 15 BİN PUANA KADAR ÇIKABLİR!

BIST 100 için de konuşan İslam Memiş, 2024 yılında dolar bazlı borsanın 450 dolara kadar yükselebileceğini aktardır. Önceki hafta iyi itibariyle 8000’in altında kapanış gerçekleştirdiğine dikkat çeken İslam Memiş, borsa tarafında kenarda beklemeye devam ettiği söyledi. 2024 yılında ise 15 bin puana kadar endeks tarafından yükseliş olabileceğini aktardı.

Dolar ve euro cephesinde ise euro’ya işaret ederek, euro/TL kurunda 28,81 seviyesinde olduğunu ve yıl sonunda yukarı yönlü bir hareket ile 30 liradan kapanı olabileceğini aktardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum