Çalışanların Maaşından 600 Lira Kesiliyor Yasa Çıktı

Çalışanların Maaşından 600 Lira Kesiliyor Yasa Çıktı

KamuAjans.Com-Hükümetin üzerinde çalıştığı düzenlemeleriin arasında olan 45 yaş altı çalışanların bireysel emeklilik sistemine dahil olmasını öngören yasa TBMM genel kurulundan geçti ve resmi gazetede yayınlanarak yürülüğe girdi.Zorunlu bireysel emeklilik sistemi yeni yılda uygulanmaya başlanacak.

45 yaş altı çalışanların maaşından kesilecek olan aylık 100 TL bireysel emeklilik sistemi ödemeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinin genel kurulundan onaylandı.Bugün resmi gazetede yayınlanarak yürülüğe giren BES yasası yeni yılın başında uygulanmaya başlanacak.

Çalışana İlk 6 ay boyunca zorunlu olarak uygulanacak olan Bireysel Emeklilik Sistemi hükümet için önemli bir kaynak olacağı düşünülüyor.

Bireysel Emeklilik Sistemine ilk 6 ay zorunlu olarak bağlanacak olan çalışanlar için toplamda 600 TL ödenecek 6 sonundan bireysel emeklilik sisteminden ayrılma hakkı olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.